build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Населба Александрија - Ѓорче Петров
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 177
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 24-Jun-2020 at 18:55
Originally posted by stef4o

На втората фотка сосем десно се забележува оградена парцела и ископ,дали е тоа за некоја од новите згради кои погоре ги најавија Ф-Ка Карпош...?


Да, огромна е дупката веќе имаат стаено темел/мршав бетон. Ќе сликам нареден пат. Инаку како што забележав се руши веќе и дел од фабриката.

Edited by IN_MOTION - 24-Jun-2020 at 18:56
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 25-Jun-2020 at 07:17
Тоа мислам дека е на Саник. Постор за 4 нови згради има само северно, на парцелата што веќе е оградена.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 219
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 29-Jun-2020 at 09:14
„Еко“ населбава гледана од далеку -Жданец.

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 177
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 04-Jul-2020 at 17:42
04.07.2020Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote David Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 04-Jul-2020 at 17:59
Да крстиш населба "Александрија" и да градиш фарбаници од 91-ваEdited by David - 04-Jul-2020 at 17:59
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 04-Jul-2020 at 22:31
Мора името на нишкава да го промениме во Населба Александрија. Сами себе се вреѓаме со прифаќање на терминот Еко xD
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 04-Jul-2020 at 23:00
Originally posted by MKDSTRUGA

Мора името на нишкава да го промениме во Населба Александрија. Сами себе се вреѓаме со прифаќање на терминот Еко xD

Хахаха, реално, да.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 05-Jul-2020 at 16:15
Мораше да се смени ни бодеше очи цело време
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 08-Jul-2020 at 08:16
Atria

https://www.facebook.com/www.makalb.mk/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.