build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 04-Jul-2020 at 17:59
Да крстиш населба "Александрија" и да градиш фарбаници од 91-ваEdited by David - 04-Jul-2020 at 17:59
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 04-Jul-2020 at 22:31
Мора името на нишкава да го промениме во Населба Александрија. Сами себе се вреѓаме со прифаќање на терминот Еко xD
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 845
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 04-Jul-2020 at 23:00
Originally posted by MKDSTRUGA

Мора името на нишкава да го промениме во Населба Александрија. Сами себе се вреѓаме со прифаќање на терминот Еко xD

Хахаха, реално, да.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 05-Jul-2020 at 16:15
Мораше да се смени ни бодеше очи цело време
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 08-Jul-2020 at 08:16
Atria

https://www.facebook.com/www.makalb.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 14-Jul-2020 at 12:01
ЗАПОЧНУВАМЕ НОВ БЛОК ВО АЛЕКСАНДРИЈА

Александрија, новата населба во градот Скопје, инвестиција на АД Фабрика Карпош, која започна да се гради во 2015, продолжува со реализација на својот план. По успешните проекти и изградбата на 5-те згради АД Фабрика Карпош одлучи да започне со изградба на нов блок.

Новиот блок кој започна да се гради како дел од Александрија ќе има четири згради, од кои започнавме со првите две. Секоја зграда ќе биде со по 90 станови со површина од 34m² до 106m², распределени на приземје, 5 ката и поткровје, а ќе се протега на вкупна бруто површина од 27.120 м².

https://www.facebook.com/fabrikakarposh/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 22-Jul-2020 at 11:04


https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 29-Jul-2020 at 11:18
Атриа, убавицата на Александрија... зграда која претставува симбол на новата населба во Скопје..https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 29-Jul-2020 at 12:06
Originally posted by stef4o

Атриа, убавицата на Александрија... зграда која претставува симбол на новата населба во Скопје..


Мало отстапување во позитивен правец во однос на останатите згради во населбата, но сепак останува естетски потпросечна зграда и ниеден маркетиншки трик не може да го промени тоа.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 17-Aug-2020 at 10:27
Атриаhttps://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 19-Aug-2020 at 14:56


https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 19-Aug-2020 at 14:59
Веќе се изведуваат активности и на новиот блок,пумпиве фрлаат бетон кон подземните нивоа на една од новите згради

https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 30-Aug-2020 at 09:04


https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 31-Aug-2020 at 11:06
Originally posted by stef4o

ЗАПОЧНУВАМЕ НОВ БЛОК ВО АЛЕКСАНДРИЈА

Александрија, новата населба во градот Скопје, инвестиција на АД Фабрика Карпош, која започна да се гради во 2015, продолжува со реализација на својот план. По успешните проекти и изградбата на 5-те згради АД Фабрика Карпош одлучи да започне со изградба на нов блок.

Новиот блок кој започна да се гради како дел од Александрија ќе има четири згради, од кои започнавме со првите две. Секоја зграда ќе биде со по 90 станови со површина од 34m² до 106m², распределени на приземје, 5 ката и поткровје, а ќе се протега на вкупна бруто површина од 27.120 м².
https://www.facebook.com/fabrikakarposh/


Еве како напредуваат со новиот блок

https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 22-Sep-2020 at 06:45
АтриаBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 04-Oct-2020 at 15:13
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 07-Dec-2020 at 18:02
Асфалтирање на пристапните улици во населба Александрија.

https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 18-Dec-2020 at 16:29
Ова е населба Александрија, општина Ѓорче Петров, додека ги продаваат становите со слики на зеленило околу нив, на терен единствените преостанати дрва немилосрдно се сечат заради проектирана улица според нов ДУП.https://www.facebook.com/o2inicijativa
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 18-Dec-2020 at 17:27
Најаки ми се овие мал садници кои ги рекламираат како „дрвја“. Еко населба со една лента зеленило позади зграда. Топ.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15957
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 21-Dec-2020 at 15:11
16.06.2016

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.