build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Населба Александрија - Ѓорче Петров
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Населба Александрија - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13824
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 04-Oct-2020 at 15:13
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 07-Dec-2020 at 18:02
Асфалтирање на пристапните улици во населба Александрија.

https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 18-Dec-2020 at 16:29
Ова е населба Александрија, општина Ѓорче Петров, додека ги продаваат становите со слики на зеленило околу нив, на терен единствените преостанати дрва немилосрдно се сечат заради проектирана улица според нов ДУП.https://www.facebook.com/o2inicijativa
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 413
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 18-Dec-2020 at 17:27
Најаки ми се овие мал садници кои ги рекламираат како „дрвја“. Еко населба со една лента зеленило позади зграда. Топ.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 21-Dec-2020 at 15:11
16.06.2016

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 19-Feb-2021 at 17:58
https://www.facebook.com/demokonstrukcion
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 16-Mar-2021 at 09:10
https://www.facebook.com/fabrikakarposh/videos/922831128473513
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1286
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 16-Mar-2021 at 20:30
Навистина се забележува „еко“ делот
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 11-Apr-2021 at 15:01
https://www.facebook.com/gjorcePatriotsko
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 13-Apr-2021 at 10:31
Сликано денес од кружниот тек во влае:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 28-Apr-2021 at 17:43
https://www.facebook.com/demokonstrukcion
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 03-May-2021 at 17:10
https://www.facebook.com/FinestraBau.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 23-May-2021 at 14:52
од фб

Back to Top
dimitar340 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Apr-2021
Location: Skopje,N.Macedo
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote dimitar340 Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 13-Jul-2021 at 13:42
Некакви новости за Нов Блок на ф-ка Карпош?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 13-Jul-2021 at 13:49
Originally posted by dimitar340

Некакви новости за Нов Блок на ф-ка Карпош?


Почнаа годинава со нови објекти можеш да видиш погоре има фотки од февруари и април како напредуваат,освен тој блок немаат ништо друго почнато.
Требаше и во Аеродром да го довршат проектот на Акчелик но нема сеуште знаци на градежна активност.
Back to Top
dimitar340 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Apr-2021
Location: Skopje,N.Macedo
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote dimitar340 Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 13-Jul-2021 at 14:13
Пред неполн месец пројдов, и од сликата на #111 веќе ставаат плоча на 5ти спрат во двете згради... изгледа од Април до сега забрзано работат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 28-Jul-2021 at 09:26
Жителите во населба Александрија се жалат на квалитетот на градбата на одредени згради, посочената зграда е 3 години веќе вселена а почнаа да пукаат чевки и да се поплавуваат гаражите кои се без сифони за собирање на водата за да може водата да се собира и испупува на ниво на канализација!
Жителите од посочената зграда алармираат до инвеститорот да го санира проблемот и трајно да го реши, за да не се повтори поплавување до следниот дожд!

https://www.facebook.com/gjorce
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 03-Sep-2021 at 17:00
Од фб,напредок во изградбата на новиот блок згради

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 13-Oct-2021 at 09:42
Два од објектите во Нов Блок активно се градат и започнати припреми за третиот објект.https://www.facebook.com/fabrikakarposh
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1286
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 13-Oct-2021 at 23:31
Ќоро дрво нема во ЕКО населбава
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.110 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.