build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Експресен пат Градско - Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12037
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Jun-2018 at 20:23
Фотки од Словенец кој поминувал низ земјава, од форумот на ЅЅС:За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 25-Jun-2018 at 13:16


Првите две фотки не се од експресниот пат. Трасата на експресниот пат што се гради завршува во близината на Фариш, каде што се спојува со постоечкиот пат преку Плетвар:
41°25'32.92"N  21°48'17.14"E

Понатака кон Прилеп останува стариот пат, со тоа што е планирано да се изгради трета лента на двата сегменти каде што нема.


Ова на сликите е доста позападно од пределот каде што се гради новиот експресен пат. Тоа што се гледа во далечината е некој локален земјен пат, го има на гугл земја на првите снимки од тој реон во 2005 година. Не ми е јасно што е тоа што се гледа поблиску, можеби е за гасовод или за далновод.Edited by Cloverstack - 25-Jun-2018 at 13:27
Back to Top
elnino View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 98
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 25-Jun-2018 at 15:57
хахаах, тоа на првите две слики е од гасоводот. поздрав од кавадарци
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12037
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 13-Sep-2018 at 13:27
Две фотки од утринава. Доста е раздвижено, барем кога поминував беше така.За сè има вторпат
Back to Top
elnino View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 98
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 13-Sep-2018 at 14:38
ова е секторот дреново-фариш, додека се работи и на другиот дел од патарина до клучка кавадарци, вчера со еден шофер разговрава направил договор на три години, подизведувач е кавдаречка фирма Градба Промет, а таа има ангажирано уште 5 фирми мали од градот
Back to Top
iristevski View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Feb-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote iristevski Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 21-Sep-2018 at 07:50
Денес налетав на едно видео од изградбата на мостовите кај Дреновската клисура

BRIDGES AND TECHNICAL WORKS MOTORWAY GRADSKO - PRILEP, ALBEKAT-GRUP
Build Responsively
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 174
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 28-Sep-2018 at 13:49

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 28-Sep-2018 at 13:55
Од фб(кај Фаришката клисура)

Back to Top
elnino View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 98
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 12-Apr-2019 at 16:53
случајно бев во близина на с.Камен Дол, на делот од трасата од градско-клучка дреново(Кавадарци0 се работи со десетици машини на повеке места, воглавно земјени работи но и почетна фаза на вијадукти видов на повеке места, значи тоа е потегот село Сирково село Камен Дол
Back to Top
iristevski View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Feb-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote iristevski Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 06-May-2019 at 15:32
Случајно на Google Maps видов дека има update на сателитска снимка од регионот на Фаришката и Дреновската клисура:

https://www.google.com/maps/@41.4425843,21.8499853,4653m/data=!3m1!1e3Edited by iristevski - 06-May-2019 at 15:33
Build Responsively
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.