build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мојата куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 18-Jan-2018 at 14:33
Originally posted by daci92

Кажи каква мака имаш со стариот лап топ да видам дали јас можам да ти помогнам.


Купив читач за хард, го извадив хардот од лаптопот го ставив во читачот и така... е сега ме буни зашо ги неам фолдерите од 2010 и 2011, треба да проверам на некое цд да не ги имам изрежано.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 22-Jan-2018 at 13:36
По подолго мислење што се случуваше во 2010 и зошто не можам да пронајдам слики, конечно ми текна. Имаше кабел од ЕВН кој поминуваше преку плацот и оневозможуваше да се работи а плус и имавме смртен случај. Работите продолжија во текот на 2011. Наредна беше втората плоча и ѕидарија на вториот спрат.

Јануари - Јуни, 2011

ѕидање на оџакот:

Edited by Влатко - 22-Jan-2018 at 13:46
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 22-Jan-2018 at 13:39
Секако, оџакот мораше да помине нагоре за да може да се отпочне со спремање на втората плоча

Edited by Влатко - 22-Jan-2018 at 13:47
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 22-Jan-2018 at 13:41


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 22-Jan-2018 at 13:42


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 22-Jan-2018 at 13:44
Шалување на отвор за скали и полукружни греди на тераси

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 22-Jan-2018 at 14:01
Јули - Декември 2011

Последни припреми пред бетонирање на плочата:Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 22-Jan-2018 at 14:02
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 22-Jan-2018 at 14:11
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 22-Jan-2018 at 14:13
Столбови и ѕидарија на втор спратBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 22-Jan-2018 at 14:16
Поглед од долуBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 22-Jan-2018 at 14:23
Јануари - Јуни 2012

Ѕидање на оџакот да го помине покривот за да може да се постави истиотBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 22-Jan-2018 at 14:24
Кровна конструкцијаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 22-Jan-2018 at 14:25
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 22-Jan-2018 at 14:27
Тер хартија и летвички

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 22-Jan-2018 at 14:32
И конечно лимот. Како што имам напоменато на почеток на темава, за првпат повикавме мајстор. Значи лимот е местен од мајстор (нормално ако протече да има каде се жали човек )

Со тоа карабината е завршена, значи некаде од ноември 2007 до ноември 2012 (цела 2010 не се работеше). Наредна етапа, внатрешно уредување се случи во пролетта и летото 2013 и на 8ми септември 2013 започнавме да живееме во куќата.

Секако продолжувам со фото-сторијата   

Edited by Влатко - 22-Jan-2018 at 14:45
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 22-Jan-2018 at 14:39
Јули - Декември 2012

Во овој период претежно работев ситни работи околу градбата а на големо се припремав за вселување

позади куќата направена е шахта, средување на некои работи околу дворот и слично. Отприлика тоа би било за овој период

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 23-Jan-2018 at 09:44
Јануари - Јуни 2013

Првиот дел од ова шестмесечје го поминав во поситни работи околу дворот. Столбови за ограда и други ситници. Поголемиот дел од времето беше насочен кон пресметки и прибирање на финансии за внатрешното уредување како и планови како се тоа би изгледало.

Месец Мај. По направени пресметки, најдени мајстори за се што е потребно, работите започнаа. Нестандардно, со сите мајстори поминав одлично, јас лично си ги координирав и за неполни 3 месеци се вселив во куќата со моето семејство. Вселувањето беше на 8ми септември 2013.Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 23-Jan-2018 at 09:45


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 23-Jan-2018 at 09:47
ПВЦ столаријаBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.