build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мојата куќа

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 29-Aug-2016 at 09:30
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 29-Aug-2016 at 09:32
Бетонирање на вториот дел од првата плоча:

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 29-Aug-2016 at 09:34
Првите АБ столбови:

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 29-Aug-2016 at 09:36
и готов производ

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 29-Aug-2016 at 09:39
прво ѕидање кај влезната партија со гитер тули

скалитеBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 29-Aug-2016 at 09:41
останата ѕидарија на првиот спратBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 29-Aug-2016 at 09:43


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 29-Aug-2016 at 09:44
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 29-Aug-2016 at 09:45
а еве ме и мене во работна униформаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 29-Aug-2016 at 09:50
тоа би било за периодот од јули 2008 до декември 2008. Наредниот дел јануари 2009 - јуни 2009. До тогаш поздрав за сите !!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 29-Aug-2016 at 17:35
  Cheers

Edited by pbanks - 29-Aug-2016 at 17:36
Back to Top
kliment View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote kliment Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 29-Aug-2016 at 18:46
Секоја чест!

На што се должи изборот на цигли, долниот дел сива а спратот црвена? Имаат некој поинакви својства во однос на изолација или?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Aug-2016 at 19:51
Originally posted by Влатко

Originally posted by pbanks

Колку те чинеше квадрат ако не е тајна, со оглед дека сам си ја градел?

не би можел да кажам по квадрат а можеби ни комплетната цена иако водев прилично уредна документација. Плацот бил во посед на повеќе мои предци, што значи дека тоа ме чинело 0 денари. До карабина чинеше околу 25000 евра и уште околу 10000 за внатрешноста. Тоа се онака груби пресметки.


те прашувам бидејќи и јас скоро градев но со фирма.

Слично, за плацот имав 0 трошок.

КАрабината грубо ме чинеше 150EUR/квадрат (ископ, бетон, ѕидарија и кров).

Ме изненадува колку ефтино си поминал и внатре. мене тој дел ми е веројатно ~200EUR/квадрат.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 30-Aug-2016 at 08:09
Originally posted by kliment

Секоја чест!

На што се должи изборот на цигли, долниот дел сива а спратот црвена? Имаат некој поинакви својства во однос на изолација или?


во однос на изолација не би рекол, но бидејќи бетонските блокови лежат и во земја се далеку поиздржливи отколку "црвените".
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 30-Aug-2016 at 08:12
Originally posted by pbanks


Originally posted by Влатко

[QUOTE=pbanks] Колку те чинеше квадрат ако не е тајна, со оглед дека сам си ја градел?

. Ме изненадува колку ефтино си поминал и внатре. мене тој дел ми е веројатно ~200EUR/квадрат.

кога ќе дојде тој дел ќе поставам слики и од внатре (за внатрешноста би рекол дека нема крајна цена и дека секој уредува по своја мерка и длабочина на џебот )
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 31-Aug-2016 at 13:06
Јануари - Јуни 2009:

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 31-Aug-2016 at 13:07


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 31-Aug-2016 at 13:10


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 31-Aug-2016 at 13:11


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 31-Aug-2016 at 13:13


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.