build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Пресвета Богородица - Студена Бара, Куманово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
perdiak View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 08-Mar-2014
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote perdiak Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Пресвета Богородица - Студена Бара, Куманово
    Posted: 09-Aug-2016 at 10:24
Осветување на храм на Пресвета Богородица во село Студена Бара


На 25.05.2016 година, на Преполовението од Светата Педесетница, кога го славиме светиот Епифаниј Кипарски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го освети храмот на Пресвета Богородица во село Студена Бара – Кумановско. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Back to Top
perdiak View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 08-Mar-2014
Online Status: Offline
Posts: 104
  Quote perdiak Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 09-Aug-2016 at 13:53
Осветени црквите „Свети Спас“ во селата Пчиња и Долно Којнаре

Голем број верници вчера присуствуваа на осветувањето на црквите „Свети Спас“ во кумановските села Пчиња и Долно Којнаре, а со целата литургија раководеше кумановско-осоговскиот митрополит Јосиф.

Цел текст: http://kumanovskimuabeti.mk/osveteni-crkvite-sveti-spas-vo-selata-pchinja-i-dolno-kojnare-galerija/
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.