build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градски парк Куманово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
perdiak View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 08-Mar-2014
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote perdiak Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Градски парк Куманово
    Posted: 09-Aug-2016 at 13:59
Започна осветлувањето на стариот Градски парк

Градоначалникот на Општина Куманово, Зоран Дамјановски и директорот на Јавното претрпијатие „Куманово паркинг“ заедно со претставници од локалната самоуправа денеска беа во обиколка на Градскиот парк, каде започнува поставување на осветлувањето на паркот.

http://kumanovskimuabeti.mk/zapochna-osvetluvanjeto-na-stariot-gradski-park-foto/
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Aug-2016 at 15:53
Срамно е ова да се нарече градски парк.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Aug-2016 at 20:27
Originally posted by ja_licno

Срамно е ова да се нарече градски парк.
срамно е и во медиум да пишува дека се осветлува паркот... замисли ја дома мењам сијалица и насекаде низ влез во зграда ставам соштение дека ќе менувам сијалица
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.