build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Б4 (Веднаш до ФДУ)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Jul-2017 at 12:32
Денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 18-Aug-2017 at 12:47
Еве една фотка од пред некој ден.На објектот претежно се работи во внатрешноста а на некои места веќе се вршат подготовки за ставање прозори.Ниту на официјалната страна на Рапид Билд нема рендери а објектот е назначен како деловен објект Св.Мина.На кровот се забележува дека прават некаква конструкција најверојатно за реклама.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Sep-2017 at 15:47
Од форумот ЅЅС...

Originally posted by Srdjan Adamovic;142246277За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3681
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 10-Oct-2017 at 18:58
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 679
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 26-Oct-2017 at 16:10
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1840
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 27-Oct-2017 at 08:50
vo sekoj slucaj sega za sega deluva deka ke bide ponormalno od MNR
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11032
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 24-Nov-2017 at 22:58
Денешна...

За сè има вторпат
Back to Top
MACK View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 8
  Quote MACK Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 25-Nov-2017 at 23:51
ok izgleda zgradava , malku golema i neznam kolku e tesko da ima ista spratnost so sosednite objekti, ama toa e

Inace sto treba da bide vo nea koja institucija
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 644
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 26-Nov-2017 at 08:54
Bi trebalo da e novo sediste na VipONe no ne veruvam deka ke im treba cel objekt. Najverojatno ke rentaat kancelarii. No so ogled na toa sto nema nikakov render preostanuva da pocekame i da vidime sto ke ispadne.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 1919
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 26-Nov-2017 at 14:21
Previous
 
Си ојде Оне, пред нешто повеќе од 2 недели, Телеком Австрија ги откупи останатите 45% од сопственоста на оне.Вип, кои беа во сопственост на Телеком Словенија.
 
Австријците планираат сите нивни компании низ Балканот и низ Европа да ги ребрендираат во А1 Телеком најдоцна до крајот на 2020 година, а Вип најверојатно ќе го ребрендираат во текот на 2018 година.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.