build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловна зграда Свети Мина (седиште на А1)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3234
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Jul-2017 at 12:32
Денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3234
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 18-Aug-2017 at 12:47
Еве една фотка од пред некој ден.На објектот претежно се работи во внатрешноста а на некои места веќе се вршат подготовки за ставање прозори.Ниту на официјалната страна на Рапид Билд нема рендери а објектот е назначен како деловен објект Св.Мина.На кровот се забележува дека прават некаква конструкција најверојатно за реклама.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Sep-2017 at 15:47
Од форумот ЅЅС...

Originally posted by Srdjan Adamovic;142246277За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3848
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 10-Oct-2017 at 18:58
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 722
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 26-Oct-2017 at 16:10
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 27-Oct-2017 at 08:50
vo sekoj slucaj sega za sega deluva deka ke bide ponormalno od MNR
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 24-Nov-2017 at 22:58
Денешна...

За сè има вторпат
Back to Top
MACK View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote MACK Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 25-Nov-2017 at 23:51
ok izgleda zgradava , malku golema i neznam kolku e tesko da ima ista spratnost so sosednite objekti, ama toa e

Inace sto treba da bide vo nea koja institucija
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3234
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 26-Nov-2017 at 08:54
Bi trebalo da e novo sediste na VipONe no ne veruvam deka ke im treba cel objekt. Najverojatno ke rentaat kancelarii. No so ogled na toa sto nema nikakov render preostanuva da pocekame i da vidime sto ke ispadne.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 26-Nov-2017 at 14:21
Previous
 
Си ојде Оне, пред нешто повеќе од 2 недели, Телеком Австрија ги откупи останатите 45% од сопственоста на оне.Вип, кои беа во сопственост на Телеком Словенија.
 
Австријците планираат сите нивни компании низ Балканот и низ Европа да ги ребрендираат во А1 Телеком најдоцна до крајот на 2020 година, а Вип најверојатно ќе го ребрендираат во текот на 2018 година.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 28-Dec-2017 at 22:05
Зградава е исполепена со некакви млечнобели плочки со дебелина на плочки за во купатило. Видов некакви декорации кога се доближив одблиску.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3234
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 28-Dec-2017 at 22:21
Prostorov ostaven megju zgradava i FDU me fascinira. Inaku fasadava ne e kojznae sto.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Online
Posts: 414
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 30-Dec-2017 at 14:49
ama zato fdu ima na toj prostorr na fasadata frleno pari i izgleda mnogu jakoo
mada ima ispukano ddosta od fasadata od kaj patot... nisto strasno ke zamackaat nekoja godina ke drzi
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 30-Dec-2017 at 17:14
До сега само ептен бандитски фирми правеа имитација на поткровје како оваа зграда. Не може секој да направи вака.
Таа пуста квадратура, мора да се извади и над дозволеното.

Edited by Bojan10 - 30-Dec-2017 at 17:17
Од чаламот си патиме!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 03-Feb-2018 at 16:58
Од утринава:За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3234
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 03-Feb-2018 at 18:26
Zabelezuvam pravele i nekoi dekoracii na fasadata ama nekako ne se bas vpecatlivi mozebi ke dojdat poveke do izraz koga ke se trgnat skelinjata. Inaku objektov koga bi bil P+4 bi bilo mozebi i podobro ovaka deluva premnogu masivno pored ulicata a fasadata me zacudi sto ne e barokna i sto ne go poprimila vlijanieto od FDU iako se pola metro odvoeni. Patem se raboti li na gradilisteto za novata narodna banka pred nekoe vreme vidov deka postavile kran?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Feb-2018 at 20:13
На мислење сум дека естетски зградава ќе испадне нешто слично на оваа (со повеќе ситни декоративни елементи, но сепак ништо посебно)

https://www.google.mk/maps/@41.9982202,21.425576,3a,75y,337.07h,96.04t/data=!3m7!1e1!3m5!1s9Mw4-fNVcrp1JLzfrHaOXw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D9Mw4-fNVcrp1JLzfrHaOXw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D121.42633%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 552
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 05-Feb-2018 at 11:25
Сега засега пристојна. Се надевам нема да претераат со орнаменти.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12468
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 20-Mar-2018 at 18:37
Неколку денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 21-Mar-2018 at 11:36
zgradava deluva popristojno od site okolu nea
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.