build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Солунски конгрес (кај МЕПСО)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Glava View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08-Sep-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 54
  Quote Glava Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Катна гаража Солунски конгрес (кај МЕПСО)
    Posted: 28-Sep-2016 at 19:41
Не успеав да најдам посебна нишка за оваа гаража па затоа отворив нова.

Ако навистина нема нишка за оваа гаража добро би било да поставиме некои слики од градбата и финалниот изглед.

Во моментов од мене само оваа (срамна) информација која многумина претплатници во оваа гаража ја добивме денес:

известување за ограничено движење на возилаImage result for bike clipartПочитувани,

Во периодот од 29.09 – 02.10.2016 година во хотел “ Marriott” ќе се одржи настан во организација на OSCE.
Од безбедносни причини на улиците Максим Горки и Орце Николов нема да биде дозволено движење на возила, односно пристапот со возила до зградите КБ -1 и КБ-2 нема да биде можен.
Исто така нема да биде дозволен и пристап со возила до катната гаража Солунски конгрес кај Македонски пошти .

Препорака:Во наведените денови дојдете пеш на работа или со велосипедJ
_____________________________________________________________________

па добро, секогаш ли кога ќе има меѓународни настани во хотел Мериот оваа гаража нема да работи? Навистина срамота! Барем бесплатно да ни овозможат за времетраењето на настанот да паркираме во другите гаражи што се под град Скопје
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1840
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Sep-2016 at 20:10
solunski kongres se vika ovaa. smilevski e taa kaj teatarot
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.066 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.