build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авијација GE снимки

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Авијација GE снимки
    Posted: 21-Jan-2017 at 00:43
Гугл Земја снимки, најстарите се од 1984 до денес. Квалитетот на сите снимки на GE постари од 2003 е со знатно лош квалитет поради тогашната технологија.

Аеродром Петровец 1987 г.


1997 г.


2007 г.


Во периодот помеѓу 87 и 97 развој бележи САМО воениот дел на Петровец но не и цивилниот.
Преасфалтирање има во период по осамостојување од СФРЈ, тогаш и добар дел од воените возила и техника се преместени од Петровец.
Критичар за критика
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 21-Jan-2017 at 14:05
Во следните денови од мене ќе има претсавување за аеродромите во Софија, Загреб и Подгорица.
Критичар за критика
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.