build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Улица 5, Визбегово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Улица 5, Визбегово
    Posted: 01-Mar-2017 at 14:41
Не знам дали е прикладна темава, но ете ќе го искористам форумов како медиум за мојот проблем. Имено живеам на оваа улица која со години е игнорирана од локалните власти. Проблемот е во тоа што не сакаат да ја асфалтираат. Вкупната должина и е 270 метри со просечна ширина од 3 метри. Жално е што има прекрасни куќи на самата улица а состојбата е следнава:
Edited by Влатко - 09-Mar-2017 at 10:56
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 01-Mar-2017 at 14:42
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Jul-2017 at 08:50
Конечно добра вест. Улица 5 ќе се асфалтира. Денес 13.07.2017 ќе се одржи свечена трибина на самата улица и во наредниве денови се започнува со работа. Чинам дека е политичка позадина но тоа сега не е ни важно. Најважно за мене е дека ќе добиеме основни услови за комуникација. Не знам како поинаку да ја изразам мојата радост. Како мало дете се радувам
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jul-2017 at 08:57
Денес официјално почнуваат работите. машините се на терен

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Jul-2017 at 12:11


Ајде честито. И јас имав сличен проблем во Сопиште ама не до волку, чисто искршен и пропаднат асфалт. И кај мене пред избори се разработеа.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Jul-2017 at 10:03
очигледно е дека е политички потег но сега за мене тоа е најмалку битно.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12530
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Jul-2017 at 19:21
Фоткај повремено, да видиме како ќе се одвива процесот и, се разбира, како испаднал крајниот резултат
За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Jul-2017 at 12:48
Секако, нишката ќе биде исполнета со фотографии од целата изведба на улицата.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 24-Jul-2017 at 12:08
http://www.opstinabutel.gov.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=282:rekonstrukcija-na-ulica-5-vo-vizbegovo&catid=46:proekti
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 03-Aug-2017 at 07:18
Еве и некои први фотки

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 03-Aug-2017 at 07:19


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 08-Aug-2017 at 07:07
свежи фотки од утрово

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 10-Aug-2017 at 07:17
Денес е поставен и првиот слој тампон

Edited by Влатко - 10-Aug-2017 at 07:20
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 14-Aug-2017 at 08:48
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 15-Aug-2017 at 10:30
Брзо иде, честито Cheers
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 15-Aug-2017 at 10:36
Јас лично сум задоволен од динамиката. Денес веќе почнаа да местат ивичници /на места каде што просторот дозволува/. Сепак улицата со сите свои краци изнесува 2,2км што пак и не е баш малку за наши услови.

Edited by Влатко - 15-Aug-2017 at 10:37
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12530
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Aug-2017 at 15:44
Ај, па на асфалт оро да ви играме!
За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 16-Aug-2017 at 08:20
Originally posted by Џоле

Ај, па на асфалт оро да ви играме!


Џоле, не само оро и чочеци ќе играме ако треба
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 01-Sep-2017 at 07:15
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 361
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Sep-2017 at 07:05
Поставувањето на ивичниците е при крај

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 1.309 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.