build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Улица 5, Визбегово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Oct-2017 at 08:11
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 04-Oct-2017 at 07:46
Слики превземени од фб страната на кандидатот за градоначалник на Бутел, Дарко Костовски:

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 04-Oct-2017 at 07:47
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 05-Oct-2017 at 12:00
втор слој, поситен тампон:

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 05-Oct-2017 at 12:03
и конечно, долго очекуваниот асфалт. се надевам на негова трајностBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 05-Oct-2017 at 12:04


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 05-Oct-2017 at 12:06

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1924
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 06-Oct-2017 at 21:14
ова е крупен асфалт ,обично кај булеварите се става како втор слој (бидејќи по стандарди има три), но ако е квалитетно изведен долниот строј и е ставен квалитетен асфалт , без прекопување би ве служел барем 20тина години без проблем, бидејќи нема да биде оптеретен од тешки товарни возила.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 09-Oct-2017 at 07:03
Даци, точно е, асфалтот е крупен. Искрено се надевам дека улицата ќе биде трајна. За квалитетот на асфалтот не можам да знам, но да речеме, во однос на долниот строј, улицата е тапкана од возила повеќе од триесет години и како што се гледа низ сликите погоре, најпрвин ставија крупен па поситен тампон и асфалтот, нели као што си е редот. Е сега, лично јас, мислам за да биде се како што треба, треба да стават и втор слој асфалт но што е тука е.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 24-Oct-2017 at 06:41
Завршни работи пред асфалтирање на главната улицаBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 24-Oct-2017 at 06:42
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 01-Nov-2017 at 08:49
Конечно асфалтирана и главната улица 5.

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 01-Nov-2017 at 08:51
ж

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 01-Nov-2017 at 09:10
И сега пак доаѓаме до синдромот "за едни мајка за други маќеа". Имено половина од должината на улицата со трите краци е уредена со ивичници и тротоар а другата половина не. Точно дека на другата половина нема секаде простор за тротоар но прилагам слика каде што апсолутно можеше да се стави истиот. До кога вака??? При една средба со инженерот и надзорот кога ги запрашав зошто е така, нивниот одговор беше - така е по проектот. Епа другари вака не се оди напред. Како и да е во 21от век добивме асфалт (за среќа на локалните избори ) и одиме понатаму Визбегово да добие лик како што доликува за секое населено место во Македонија.


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 01-Nov-2017 at 09:44
Типично за кај нас со импровизации Честитки за жителите на Визбегово што полека влегуваат во 21-от век
За сè има вторпат
Back to Top
Предатор View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 26-Sep-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Предатор Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 26-Sep-2018 at 01:27
Друже-поздрав до тебе и сите жители на визбегово улица 5-секоја чест за целосниот тек на настаните и сликите-И јас како вие бев презадоволен од патот што ни го направија-Само мислам дека дека нешто не приметивме-Шахти друже за одвод при дождови не се оставени-----

Edited by Предатор - 26-Sep-2018 at 01:28
Nckxid.dllxkckcjjcjdhdkkxicndjfmjcijcmdkcjfnnficicnnflxojxjdmdldundjxhxndkidjdndkodjdmsp0aishdmdo9dmdodhdndkdodijd
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 26-Sep-2018 at 07:00
Originally posted by Предатор

Друже-поздрав до тебе и сите жители на визбегово улица 5-секоја чест за целосниот тек на настаните и сликите-И јас како вие бев презадоволен од патот што ни го направија-Само мислам дека дека нешто не приметивме-Шахти друже за одвод при дождови не се оставени-----


Има шахти одводни, не знам со каква цел се, постојат одамна. Иако се набрзина направија (не по сите прописи), навалувањето на улицата е кон одводни канали кои завршуваат во околни ниви така што вода практично и не се задржува. Јас како лаик можам да забележам еден куп пропусти но се е џабе.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.