build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 185>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Авиокомпании и линии
    Posted: 20-Nov-2017 at 12:19
Во зимската сезона 2018/2019 благодарење на Туркиш - ќе имаме можност еднаш дневно(вечерниот лет) во Скопје да го гледаме 737Max8 со конфигурација: J16Y135

Edited by Obedineta Makedonija - 20-Nov-2017 at 12:20
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Nov-2017 at 23:24
И СКП - дел од една опроштална приказна..... вечерва е на пат кон Скопје...

Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 17-Nov-2017 at 23:00
Со пропагандава - овие и Грујо го надмашија, само празни зборови бар до сега на секои 2 месеци а ни А од авиолинијата!

Заев се сретна со Звиздиќ: Соработка за иницирање на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

http://24vesti.com.mk/makedonija-bih-i-crna-gora-kje-baraat-aviokompanija-za-linija-saraevo-podgorica-skopje
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 349
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 09-Nov-2017 at 10:44
Со Туркиш и Пегасус незнам баш дали Визз би се пробал кон Скопје
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 348
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-Nov-2017 at 09:28
Интересно.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Nov-2017 at 00:21
Да очекуваме ли наскоро воведување на линија Истанбул - Скопје/Охрид од WizzAir(Turkey)
*Најверојатно Wizz го превзима BoraJet и ќе базира авиони на Сабина Ѓокчен!

http://airportal.hu/wizz-air-keltene-eletre-torok-borajetet/
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Nov-2017 at 10:56
Montenegro Airlines?

http://plusinfo.mk/vest/132504/zaev-naskoro-avionska-linija-skopje-%E2%80%93-podgorica-%E2%80%93-saraevo

Во тоа име, сакам да објавам дека е усогласен текст помеѓу Република Македонија, Република Црна Гора и Република Босна и Херцеговина, заедно со нашите кабинети, и ние како претседатели на владите, текст што ќе биде испратен до сите авионски компании, што работат овде во овој регион, за да испратат понуда за воспоставување авионска линија на релација Скопје – Подгорица – Сараево и обратно, за да можеме ова важно прашање конечно да го решиме.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1023
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Nov-2017 at 17:55
Претпоставувам еден од аргументите на министерот било зошто да летате до Охрид, а не до Скопје

А можда и со Ел Ал разговарале, не ни се баш сигурни новинариве...

Edited by Тркало - 02-Nov-2017 at 17:56
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 01-Nov-2017 at 13:40
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 27-Oct-2017 at 14:56
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 349
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 24-Oct-2017 at 10:37
Originally posted by Obedineta Makedonija

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/380/133920804


Гарант со Wizzair субвенција некоја
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 24-Oct-2017 at 10:02
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 103
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 18-Oct-2017 at 11:15
Тимот на Real Sociedad моментално на пат кон Скопје со B767
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 103
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Oct-2017 at 14:20
Мислам дека не е база,туку како дестинација од веќе постоечки бази.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1321
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 16-Oct-2017 at 12:18
Wizz Air отвара база во Атина - 8 линии меѓу кој и Софија
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4391
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 11-Oct-2017 at 00:46


Сакаше да праша за „Александар Велики“.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 349
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Oct-2017 at 17:02
Originally posted by Тркало

Ајдее, очекувам снег да врниТ цело наредно лето...Или потрезно кажано, конечно.
Патем, на кој аеродром ќе е слетувањето од Атина?     


Eleftherios Venizelos
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1023
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 10-Oct-2017 at 16:59
Ајдее, очекувам снег да врниТ цело наредно лето...Или потрезно кажано, конечно.
Патем, на кој аеродром ќе е слетувањето од Атина?     

Edited by Тркало - 10-Oct-2017 at 17:01
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 348
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 10-Oct-2017 at 15:26
Си га-зи-ме.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3212
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Oct-2017 at 19:24
На пруга на која во најголем дел се движат возови со брзина од 160 км/час, а се прават планови и за брзини и од над 200 км/час е срамота да не се воведат најпрво меѓународни возови. И денес би можеле тие да сообраќаат за помалку 10 часа меѓу Скопје и Атина. Сакам да кажам, не само авиосообраќаај, туку и железничка врска е потребна.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 185>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.422 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.