build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 195196197
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1474
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3921 Posted: 10-Jul-2018 at 12:52
Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8869
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3922 Posted: 11-Jul-2018 at 02:02
Originally posted by BOJAN


  Уште една загуба на угледна авиокомпанија од скопскиот аеродром, јас така би го нарекол тоа.


Номинално да, но во пракса врската беше катастрофа.

- еднаш летав за Прага со нив, летовите беа навистина закажани во ненормално време, неспоредливо со ниеден друг лет
- незнам како е сега, но до Прага летав со АТР, односно времето за лет беше дуплирано во однос на „нормален лет“ што се осеќа за дестинација како Прага.
- неколку пати се обидував да најдам добра конекција преку нив, никогаш не ја најдов. Фактот дека летаа само 3 пати неделно ги правеше проблематични за планирање, а цената не беше конкурентна

Би било супер Чех да се вратат во иднина, но се надевам под нормални услови. ЛОТ се супер пример како тоа се прави.
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #3923 Posted: 11-Jul-2018 at 07:38
Originally posted by Obedineta Makedonija

Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321Vekje se staveni i vo sistem http://prntscr.com/k51gbb

Bravo za Turkish

Edited by laziale - 11-Jul-2018 at 07:39
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8869
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3924 Posted: 11-Jul-2018 at 07:59
Originally posted by Obedineta Makedonija

Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321


navistina golemo, skoro 3 leta dnevno.
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #3925 Posted: 11-Jul-2018 at 08:09
Што се деси со Aegean? Или се премислија за Скопје
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8869
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3926 Posted: 11-Jul-2018 at 08:23

може е некој типична глупост, почеток на летови после промена на устав Nuts
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 195196197

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.516 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.