build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 195196197198199 211>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3921 Posted: 10-Jul-2018 at 12:52
Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9025
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3922 Posted: 11-Jul-2018 at 02:02
Originally posted by BOJAN


  Уште една загуба на угледна авиокомпанија од скопскиот аеродром, јас така би го нарекол тоа.


Номинално да, но во пракса врската беше катастрофа.

- еднаш летав за Прага со нив, летовите беа навистина закажани во ненормално време, неспоредливо со ниеден друг лет
- незнам како е сега, но до Прага летав со АТР, односно времето за лет беше дуплирано во однос на „нормален лет“ што се осеќа за дестинација како Прага.
- неколку пати се обидував да најдам добра конекција преку нив, никогаш не ја најдов. Фактот дека летаа само 3 пати неделно ги правеше проблематични за планирање, а цената не беше конкурентна

Би било супер Чех да се вратат во иднина, но се надевам под нормални услови. ЛОТ се супер пример како тоа се прави.
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #3923 Posted: 11-Jul-2018 at 07:38
Originally posted by Obedineta Makedonija

Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321Vekje se staveni i vo sistem http://prntscr.com/k51gbb

Bravo za Turkish

Edited by laziale - 11-Jul-2018 at 07:39
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9025
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3924 Posted: 11-Jul-2018 at 07:59
Originally posted by Obedineta Makedonija

Turkish Airlines Boom

Istanbul – Skopje eff 01APR19 Increase from 14 to 16 weekly, 18 weekly from 26JUN19, TK1007/1008 operated by 737/A321


navistina golemo, skoro 3 leta dnevno.
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #3925 Posted: 11-Jul-2018 at 08:09
Што се деси со Aegean? Или се премислија за Скопје
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9025
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3926 Posted: 11-Jul-2018 at 08:23

може е некој типична глупост, почеток на летови после промена на устав Nuts
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3927 Posted: 19-Jul-2018 at 22:17
Да нотираме една информација, од изутринава па најверојатно до крајот на летната чартер сезона(Анталија) како чартер превозник од и кон анталија покрај постоечките 3 компании кои оперираат од и до Анталија, ќе имаме и 4та компанија - Anadolu Jet(Turkish Airlines) - секоја среда
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #3928 Posted: 20-Jul-2018 at 16:55
Qatar slednata nedela si plus edna rotacija so A321

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12000
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3929 Posted: 21-Jul-2018 at 18:57
Членот WolfLeader ми ги прати сликиве и ме замоли да ги објавам, па нека бидат тука. Инаку, снимени се на лет Софија-Чикаго, се гледа Гренланд, а сликан е и оброкот на Туркиш Ерлајнс.

1.


2.


3.
За сè има вторпат
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1086
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #3930 Posted: 21-Jul-2018 at 22:20
Вечерва Ер Србија со два чартери Базел Охрид?
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3931 Posted: 23-Jul-2018 at 07:24
На 04.08.2018(сабота) Лот имаат ставено 737-400 на релација Варшава - Скопје и обратно
*И во најголем дел од преостанатите летови е планирано Е190.

Edited by Obedineta Makedonija - 23-Jul-2018 at 07:24
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #3932 Posted: 25-Jul-2018 at 09:33
Prva destinacija koja se ukinuva vo mrezata na Wizz od SKP?

https://www.exyuaviation.com/2018/07/wizz-air-to-terminate-skopje-vaxjo.html
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3933 Posted: 25-Jul-2018 at 09:37
interesting

(ajmo praga)
Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 30
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #3934 Posted: 25-Jul-2018 at 11:20
Ima li pilot vo avionot?

Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3935 Posted: 25-Jul-2018 at 13:51
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3936 Posted: 27-Jul-2018 at 09:29
its today: #tender

Јавното  отварање  ќе  се  одржи на  ден  27.07.2018 година   (Петок)   во   12:00   часот   по   локално   време   на локацијата наведена во документацијата за барање
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9025
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3937 Posted: 27-Jul-2018 at 12:02

Има некој абер кои компании се имаат пријавено?

Уште нема ништо по медиуми
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3938 Posted: 27-Jul-2018 at 12:17
Originally posted by pbanks

Има некој абер кои компании се имаат пријавено?
Уште нема ништо по медиумиhttps://kurir.mk/makedonija/vesti/samo-viz-er-dostavila-ponuda-za-novi-destinacii/
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9025
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3939 Posted: 27-Jul-2018 at 12:33
Баш ме копка кои линии се


Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1585
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3940 Posted: 29-Jul-2018 at 09:41
Наскоро авионско поврзување меѓу Атина и Скопје

https://fokus.mk/ertkatrugalos-sakame-da-bideme-ne-samo-sosedi-tuku-i-prijateli-i-sorabotnitsi/

aj да видиме ии оваа чудо....
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 195196197198199 211>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.469 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.