build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 210211212
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1594
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #4221 Posted: 10-Jun-2019 at 07:35
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9028
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4222 Posted: 10-Jun-2019 at 08:17
Originally posted by ironm


Ми го префрлија летот во друг тајминг. Кога букира ти? Можеби имаш подоцна букирано, па веќе биле направени промените за тебе. Да напоменам уште еднаш, јас не летам за Бремен од Скопје, туку летам од Бремен за Скопје.

И јас летам Бремен-Скопје следната недела. Но немам промени. Незнам кога точно ја купив картата, но беше релативно бргу од кога го промовираа летот.
Back to Top
none_ski View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-Jan-2019
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote none_ski Quote  Post ReplyReply #4223 Posted: 11-Jun-2019 at 07:50
Јас купив карти за Ларнака 21ви-28ми Јули. Ми пишаа меил дека нема да има лет на 21ви, туку на 24ти. Сменив и повратно на 31ви, среќа за смештајот не ми правеа проблем да сменам датуми на престој. Таман се' се реши, ете ги пак со нов меил. Полетувањето нема да е од Скопје туку од Софија. Превоз до таму? Снајдете се сами. Ценење на туѓо време, пари и планови - нула! Им пишав меил, ама што дека сум пишал? Се надевам дека на нареден тендер за субвенции од владата ќе имаат точка според која ќе одговараат за вакви ситуации, а не ко до сега да само известуваат со меил и да не сносат никакви последици..
the more you use your brain, the more brain you will have to use.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1744
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #4224 Posted: 11-Jun-2019 at 17:09
Многу лоша ситуација... нив им каснат од ербас они на нас... и тоа е тоа... да не се повтори...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1594
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #4225 Posted: 11-Jun-2019 at 23:33
Сега баш проверував и нема дополнителни измени од последните(втора по ред измена што беше од пред 10тина дена), првиот лет кон Ларнака и Турку е на 31.07
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 392
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #4226 Posted: 12-Jun-2019 at 21:22
OHD spic-sezona zgolemuvanja (jul-avg): Arkia so treta nedelna frekvencija, Correndon i Tui za Holandija vkupno 10x(!) weekly

Polska ostanuva so 3 weekly
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 47
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #4227 Posted: 13-Jun-2019 at 16:27
https://www.change.org/p/klm-introduce-klm-flights-to-north-macedonia

одлична иницијатива ... би било прекрасно да се види Transavia/KLM во Македонија.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1096
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #4228 Posted: 15-Jun-2019 at 11:13
Според flightradar, денеска на летот WK417 на Edelweiss од Цирих за Охрид најавен Bombardier CS300(HB-JCB) на Swiss или по ново Airbus A220-300.Мислам дека е прва операција на CS300 во Македонија.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1096
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #4229 Posted: 16-Jun-2019 at 21:02
Originally posted by Тркало

Според flightradar, денеска на летот WK417 на Edelweiss од Цирих за Охрид најавен Bombardier CS300(HB-JCB) на Swiss или по ново Airbus A220-300.Мислам дека е прва операција на CS300 во Македонија.

Back to Top
laziale View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 31
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #4230 Posted: 17-Jun-2019 at 17:44
Denes patuvav Doha - Skopje, sum patuval so niv mozebi 10 pati od skp i nazad, deneska najkvalitetno beshe ispolnet vozduhoplovot, 100% vo economy i 9 od 12 vo biznis. Beshe i overbooked taka da dobiv free upgrade vo biznis . Nekade 80% od patnicite bea nashi od Avstralija od toa shto go slushav po muabeti na gate...
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 807
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #4231 Posted: 18-Jun-2019 at 02:05
Qatar Airways има во просек најниски цени за повратен лет од Австралија кон Скопје, освен тоа е една од двете опции за летање од Австралија кон Скопје кој има само едно прекачување (Другата е врзаниот лет меѓу FlyDubai и Emirrates) и згора на тоа подобра врска бидејќи летовите воглавно им се многу добро координирани така што преседнувањето е само 2 часа. За секој кој летал почесто на подолги врски знае како да ги вреднува овие одлики.
Освен тоа ако купиш повратна карта на време може да те чини помеѓу 1200-1600 АУД само до пред 6 години најевтините авионски карти (со две и обично долги преседнувања) не беа под 2100 АУД.
Имам чувство дека сега и Македонците од Австралија си приуштуваат почесто да летаат за Македонија.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 210211212

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.500 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.