build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 177178179180181 219>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #3561 Posted: 14-Jul-2017 at 08:19
Празни.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3562 Posted: 14-Jul-2017 at 15:15
❗4TH AIRCRAFT & 3 ROUTE LAUNCHES IN SKOPJE❗

Today we're celebrating a third aircraft joining our Skopje base! The modern 180-seater Airbus A320 aircraft will fly you on our 3 new routes starting today from the Macedonian capital. ✈ Be one of the first passengers on our flights from Skopje to Malta, Rome and Växjö! On top of the new routes, we are offering you more flight choices on our routes from Skopje to such popular destinations as Eindhoven, Brussels Charleroi, Gothenburg Landvetter, Memmingen (Munich West), and Malmo. Where will you fly with us?


https://www.facebook.com/wizzaircom/posts/1380540092023406

За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3563 Posted: 16-Jul-2017 at 00:42
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3564 Posted: 17-Jul-2017 at 08:39
Глобални движења....

http://denar.mk/149668/biznis/zbogum-tatakovino-easyjet-gi-spakuva-kuferite

Edited by Obedineta Makedonija - 17-Jul-2017 at 08:39
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3565 Posted: 18-Jul-2017 at 08:29
Од 05.05.2018 Wizz AIr на линијата Будимпешта - Скопје х3 наместо А320 воведува А321.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #3566 Posted: 18-Jul-2017 at 09:06
Originally posted by Obedineta Makedonija

Од 05.05.2018 Wizz AIr на линијата Будимпешта - Скопје х3 наместо А320 воведува А321.
Btw, на ексју го ископаа муабетот на Сугаревски..
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3567 Posted: 18-Jul-2017 at 09:13
Originally posted by Tranquilis

Originally posted by Obedineta Makedonija

Од 05.05.2018 Wizz AIr на линијата Будимпешта - Скопје х3 наместо А320 воведува А321.
Btw, на ексју го ископаа муабетот на Сугаревски..


Се воздржувам по однос на нивната денешна тема - било што да искоментирам а впрочем немам ни толкав вокабулар на стран речник за да се дообјаснам
btw - не дека имам против Сугаре нешто, ама човекот ми делува крајно изгубен сеуште - незнае што збори...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #3568 Posted: 18-Jul-2017 at 10:19
Originally posted by Tranquilis

Originally posted by Obedineta Makedonija

Од 05.05.2018 Wizz AIr на линијата Будимпешта - Скопје х3 наместо А320 воведува А321.
Btw, на ексју го ископаа муабетот на Сугаревски..
LOL
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3569 Posted: 18-Jul-2017 at 11:54
Се обидувам да резервирам карти за двајца преку интернет страницата на Визер, го поминав целиот процес и кога стигнав кај плаќањето, иако се’ ми е уредно пополнето, не ми се појавува опција за плаќање (копче што треба да се притисне), и покрај тоа што е наведена картичката, впишан е бројот и се’ друго што треба.

Дали некој друг имал слично искуство и дали може да ми даде совет како се врши тоа?
За сè има вторпат
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #3570 Posted: 18-Jul-2017 at 12:12
Originally posted by Џоле

Се обидувам да резервирам карти за двајца преку интернет страницата на Визер, го поминав целиот процес и кога стигнав кај плаќањето, иако се’ ми е уредно пополнето, не ми се појавува опција за плаќање (копче што треба да се притисне), и покрај тоа што е наведена картичката, впишан е бројот и се’ друго што треба.

Дали некој друг имал слично искуство и дали може да ми даде совет како се врши тоа?


Би помогнало ако додадеш скриншот, полесно ќе се види дали фали нешто.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3571 Posted: 18-Jul-2017 at 13:43
Не можам да објавам скриншот зашто таму се моите лични податоци (име и презиме, адреса, бројот на картичката и сл.). Знам дека не објаснив најубаво, ама нема врска. Ќе се обидам повторно утре, ако нејќе пак, ќе се бара друг начин.
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3572 Posted: 18-Jul-2017 at 13:47
Originally posted by Џоле

Не можам да објавам скриншот зашто таму се моите лични податоци (име и презиме, адреса, бројот на картичката и сл.). Знам дека не објаснив најубаво, ама нема врска. Ќе се обидам повторно утре, ако нејќе пак, ќе се бара друг начин.


пробај друг броусвер(експлоуер) - хром често појавува грешки....

Edited by Obedineta Makedonija - 18-Jul-2017 at 13:47
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #3573 Posted: 18-Jul-2017 at 15:05
Originally posted by Џоле

Не можам да објавам скриншот зашто таму се моите лични податоци (име и презиме, адреса, бројот на картичката и сл.). Знам дека не објаснив најубаво, ама нема врска. Ќе се обидам повторно утре, ако нејќе пак, ќе се бара друг начин.


Инсталирај си екстензија за едитирање на фотки за Chrome, ги има неколку прилично добри, и замагли го името.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2275
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3574 Posted: 18-Jul-2017 at 15:44
Дали стисна доле лево дека се согласуваш со условите?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3575 Posted: 18-Jul-2017 at 16:33

Да, го завршив целиот процес, само не ми даде опција да кликнам на копчето за извршување на наплатата. Може да е до Гугл Хромот, ќе пробам вечер со Мозила дали ќе биде со успех.
_______________

Да се вратам на темата:

Qatar Airways touches down in SkopjeQatar Airways has launched flights to its third destination in the former Yugoslavia today, with the airline introducing services between Doha and Skopje. Flights will operate four times per week, each Monday, Wednesday, Friday and Sunday with an Airbus A320 aircraft. The airline will host a press conference in the Macedonian capital tomorrow morning, which will be attended by its Chief Operating Officer, Ehab Armin.

Commenting on the new route, Qatar Airways' CEO, Akbar Al Baker, said, “This summer is a busy one for Qatar Airways, as we continue our Eastern European expansion. Our new four-time weekly service to Skopje is a much-anticipated addition to our global route map, which will enable us to connect both business and leisure passengers to and from Macedonia. We look forward to welcoming our passengers on board flights to this captivating city”. The General Manager of Skopje Airport, Alper Ersoy, noted, “It is a great pleasure for us to welcome the first flight Doha - Skopje - Doha, a route that will be served four times a week, and the entrance of Qatar Airways on the Macedonian market, as one of the most appreciated brands in the airline business worldwide. Doha will be very attractive new destination for Macedonian citizens, for leisure and business as well, connecting them with more than 150 additional destinations in the world”.

Qatar Airways is promoting the launch of its new service on social media today under the slogan #SkopjeTogether.

http://www.exyuaviation.com/2017/07/photos-qatar-airways-touches-down-in.html#comment-form

Edited by Џоле - 18-Jul-2017 at 16:36
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3576 Posted: 18-Jul-2017 at 17:56
Слетување на првиот лет на Qatar Airways во Скопје.
1.


2.


3.


Edited by Obedineta Makedonija - 18-Jul-2017 at 17:57
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3577 Posted: 19-Jul-2017 at 08:23
Пак ќе се навратам на мојот проблем со резервирање и плаќање карта на страницата на Визер. Значи, го поминав целиот процес утрово и стигнав до плаќањето, ги пополнив сите полиња и не ми дава опција да кликнам на копчето PAY AND BOOK NOW.

Ако некој друг има искуство, нека даде предлог што би можело да биде проблемот.

Однапред благодарам.

За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3578 Posted: 19-Jul-2017 at 08:30
Originally posted by Џоле

Пак ќе се навратам на мојот проблем со резервирање и плаќање карта на страницата на Визер. Значи, го поминав целиот процес утрово и стигнав до плаќањето, ги пополнив сите полиња и не ми дава опција да кликнам на копчето PAY AND BOOK NOW.

Ако некој друг има искуство, нека даде предлог што би можело да биде проблемот.

Однапред благодарам.Пак ќе те прашам со експоуер проба ли ?
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3579 Posted: 19-Jul-2017 at 09:24
Wizz Air ends hand luggage feeLow cost carrier Wizz Air, which boasts three bases across the former Yugoslavia, has announced that passengers will no longer be charged an additional fee to bring a large item of hand baggage into the aircraft cabin on all Wizz Air flights, from October 29. Passengers will be entitled to bring on board one item of hand luggage which meets the dimensions of 55x40x23cm. This bag is included in the ticket price. Customers travelling on or after October 29, 2017 that have already purchased hand luggage directly through Wizz Air channels will be reimbursed with 120% of the price paid, credited to their Wizz accounts. "We are working hard on ensuring that the Wizz experience is as smooth and hassle free as it can get, thus no more fees for hand luggage on all Wizz Air flights from 29 October will further underline our commitment to this mission", the airline's CEO, Jozsef Varadi, said.

http://www.exyuaviation.com/2017/07/wizz-air-ends-hand-luggage-fee.html

Тоа е тоа што се бара, ајде сега наздравје!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3580 Posted: 19-Jul-2017 at 11:12
Originally posted by Џоле

Пак ќе се навратам на мојот проблем со резервирање и плаќање карта на страницата на Визер. Значи, го поминав целиот процес утрово и стигнав до плаќањето, ги пополнив сите полиња и не ми дава опција да кликнам на копчето PAY AND BOOK NOW.

Ако некој друг има искуство, нека даде предлог што би можело да биде проблемот.

Однапред благодарам.Hm, da ne si propustil vo Billing Details nesto (ulica , postenski broj itn). Ne bi trebalo da ima problem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 177178179180181 219>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.717 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.