build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиокомпании и линии
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиокомпании и линии

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 182183184185186 203>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 139
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #3661 Posted: 26-Sep-2017 at 12:14
Nordica од наредната година ќе лета Tallinn-Ohrid

Tallinn – Ohrid eff 01JUN18 1 weekly
LO8251 TLL2240 – 0045+1OHD CR9 5
LO8252 OHD0120 – 0520TLL CR9 6
Back to Top
Phalanx View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06-Nov-2010
Location: Munich
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Phalanx Quote  Post ReplyReply #3662 Posted: 26-Sep-2017 at 13:16
Tallinn - Ohrid so Nordica

Nova sezonska linija pocnuvajki letnata sezona 2018   

A za EuroWings:

Ke bide, sigurno ke dojdat i vo SKP   


EDIT:
Marko bese malce po brz od mene

Edited by Phalanx - 26-Sep-2017 at 13:17
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #3663 Posted: 26-Sep-2017 at 18:38
Интересно, малку шареноликост во досегашните западноевропски дестинации, дури и изненадувачки.
На нивната страна веќе е и официјално како дестинација, ама за резервација системот се префрлаТ на полски ЛОТ, кој им е партнер со 49%.Па ајде следна нека е Варшава...

Edited by Тркало - 26-Sep-2017 at 18:40
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #3664 Posted: 26-Sep-2017 at 20:16
Опа, интересно инфо SKP-JFK

http://www.exyuaviation.com/2017/09/skopje-airport-to-support-transatlantic.html

Edited by IN_MOTION - 26-Sep-2017 at 20:17
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 139
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #3665 Posted: 27-Sep-2017 at 16:22
Покрај Nordica, Brussels Airlines ќе ги замени летовите на Thomas Cook, се очекува и LOT да влезе во игра.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #3666 Posted: 27-Sep-2017 at 16:36
Originally posted by Марко СВ.Н.

Покрај Nordica, Brussels Airlines ќе ги замени летовите на Thomas Cook, се очекува и LOT да влезе во игра.


Конечно уште еден legacy carier, па можда ќе видиме и некој Сухој на нивна линија   

Edited by Тркало - 27-Sep-2017 at 16:37
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 338
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3667 Posted: 09-Oct-2017 at 11:57

На повидок авионска линија Охрид-Истанбул?

Министерот Сугарески се сретна со претставници од авиокомпанијата „ОнурЕр“.

http://plusinfo.mk/vest/128653/na-povidok-avionska-linija-ohrid-istanbulEdited by gorazd - 09-Oct-2017 at 11:57
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 338
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3668 Posted: 09-Oct-2017 at 17:52
Skopje - Atina  

https://en.about.aegeanair.com/media-center/press-releases/2017/aegean-on-a-course-of-dynamic-growth-for-2018-with-consistency-and-responsibility/
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3371
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #3669 Posted: 09-Oct-2017 at 19:24
На пруга на која во најголем дел се движат возови со брзина од 160 км/час, а се прават планови и за брзини и од над 200 км/час е срамота да не се воведат најпрво меѓународни возови. И денес би можеле тие да сообраќаат за помалку 10 часа меѓу Скопје и Атина. Сакам да кажам, не само авиосообраќаај, туку и железничка врска е потребна.
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #3670 Posted: 10-Oct-2017 at 15:26
Си га-зи-ме.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #3671 Posted: 10-Oct-2017 at 16:59
Ајдее, очекувам снег да врниТ цело наредно лето...Или потрезно кажано, конечно.
Патем, на кој аеродром ќе е слетувањето од Атина?     

Edited by Тркало - 10-Oct-2017 at 17:01
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #3672 Posted: 10-Oct-2017 at 17:02
Originally posted by Тркало

Ајдее, очекувам снег да врниТ цело наредно лето...Или потрезно кажано, конечно.
Патем, на кој аеродром ќе е слетувањето од Атина?     


Eleftherios Venizelos
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4417
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3673 Posted: 11-Oct-2017 at 00:46


Сакаше да праша за „Александар Велики“.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1509
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3674 Posted: 16-Oct-2017 at 12:18
Wizz Air отвара база во Атина - 8 линии меѓу кој и Софија
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 139
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #3675 Posted: 16-Oct-2017 at 14:20
Мислам дека не е база,туку како дестинација од веќе постоечки бази.
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 139
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #3676 Posted: 18-Oct-2017 at 11:15
Тимот на Real Sociedad моментално на пат кон Скопје со B767
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1509
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #3677 Posted: 24-Oct-2017 at 10:02
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #3678 Posted: 24-Oct-2017 at 10:37
Originally posted by Obedineta Makedonija

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/380/133920804


Гарант со Wizzair субвенција некоја
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 338
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3679 Posted: 27-Oct-2017 at 14:56
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 338
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3680 Posted: 01-Nov-2017 at 13:40
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 182183184185186 203>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.561 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.