build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Прозорци и врати - Помош!

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
tace73 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-Apr-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote tace73 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Прозорци и врати - Помош!
    Posted: 19-Apr-2017 at 08:20
Ве молам, каде можам да најдам пишани стандарди за прозорци и врати, во смисла дали е пропишано под кој минимален агол мора да се отвараат. Работата е што при монтажа на надворешни ролетни, механизмот е погрешно поставен и прозорците и балконските врати се отвараат под агол од 45 степени.

Благодарам однапред!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.