build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Маврово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Маврово
    Posted: 07-Aug-2008 at 13:46
Не видов топик за Маврово ... па отворив нов ... долните фотки не се мои но ми се видоа убави ...
Mavrovo Macedonia:

Mavrovo%2015

Mavrovo%2014

Mavrovo%2004

Mavrovo%2021

Mavrovo%2002

Mavrovo%2001

Mavrovo%2025

Mavrovo%2006

Mavrovo%2008

Mavrovo%2010

Mavrovo%2009

Mavrovo%2013

Mavrovo%2011

Mavrovo%2012

Mavrovo%2020

Mavrovo%2023

Mavrovo%2026

Mavrovo%2018

Mavrovo%2029

Mavrovo%2019

Mavrovo%2027

Mavrovo%2028
волан
Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Aug-2008 at 14:37
Еве уште една фото сторија за Маврово, која ја најдов на нет ...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.Edited by волан - 14-Aug-2008 at 14:38
волан
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Aug-2008 at 14:40
Одлични фотки Волан Thumbs%20Up Јас тргам за 1 саат во Маврово па ќе испукам една солидна колекција фотки Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Aug-2008 at 12:03
Еве една тура од врбенски пат кој иде паралелно со кањонот на радика (над него) кон ХЕЦ и селото Врбен Cheers

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Поглед кон Кораб

15 Мавровско езеро

16

17Back to Top
волан View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Dec-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 192
  Quote волан Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Aug-2008 at 20:13
ветено сторено ... 
волан
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Aug-2008 at 12:12
Браво за сликиве волан и pbanks!Thumbs%20Up
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 05-Mar-2009 at 01:59
Еве и ја да набацам некоја слика од река Радика....
И нешто он топик

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 23-Sep-2009 at 14:57
Од ливадата  помеѓу Маврово и Галичник...

01.


02.


03.

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 23-Sep-2009 at 15:04
Позади "тврдинава" се произведува сирење и кашкавал во Галичник.

Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 23-Sep-2009 at 16:37
a koja tvrdina e taa na slikata?
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 23-Sep-2009 at 16:41
Не е тврдина, затоа го напишав во наводници. Се работи за приватен двор!

Edited by lslcrew - 23-Sep-2009 at 16:41
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 24-Sep-2009 at 08:56
Маврово во септември 2009.

1. Стариот двосед

2. Едноседот (пак не им текнува да ги зачистат камењата меѓу 3-от и 4-от столб на сликава)

3. Огрев за Lodge Hotel

4. Влезот на стариот двосед

5. Новиот двосед (веројатно се правени некои поправки)

6. Стара куќа

7. Стара куќа

8. Убаво, нели?

9. Убаво, нели?

10. Материјал за добро гравче

11. Кротко

12. Прекрасна природа

13. Полека пристигнува есента

14. Поглед од едно ново дрвено куќиче (кафуле) во Маврови Анови. Имаат добра гибаница

15. Ќе биде доволно за зимава?

16. Летото не се дава

17. Несреќниот коњ-голман. Не е искусен, првпат му е

18. Кога сите заминаа, само тој остана....заплеткан во својата мрежа

19. На помош дојде уште еден животиснки пријател, но безмилосниот човек (читај деца) вежбаа слободни удари

20. Е тоа е...Edited by medo - 24-Sep-2009 at 08:57
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 24-Sep-2009 at 12:24
lsl, medo, супер фотки

Тажно за коњот... го ослободија ли пред да се повреди?
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 24-Sep-2009 at 12:50
Да, го ослободија коњот неповреден, но со скршен морал за фудбал Big%20smile
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 24-Sep-2009 at 12:58
Епа здравје... Можеби ќе открие поголем талент за друг спорт LOL
Back to Top
YuGa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote YuGa Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 09-Oct-2009 at 00:49
Eве и од мене нешто што сум сликал од нашиот бисер

Овие 2 слики се тазе од пред 2 дена
Патот накај Галичник


Поглед на Мавровско Езеро во зима


Поглед на Мавровско езеро во лето од патот за Галичник


И последниве 2 фотки се надоврзување на предходните постови, оние за Галичник и "тврдината" каде се прави сирење и кашкавал...Еве внатре како изгледа за тие што не биле да ви потечат лиги
Edited by YuGa - 09-Oct-2009 at 00:51
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 09-Oct-2009 at 01:11


каде се фотките?


Edited by Cloverstack - 09-Oct-2009 at 01:21
Back to Top
YuGa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote YuGa Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 09-Oct-2009 at 01:20
Како мислиш каде се?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 09-Oct-2009 at 01:21
Линеа нешто кај тебе изгледа не е во ред, јас ги гледам сликите на YuGa
Back to Top
YuGa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote YuGa Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 10-Dec-2009 at 10:34
Се дешава понекад да не се гледаат фотките ама и можеби од тоа што се постираат со мн голема резолуција...мислам дека треба да се смалуваат автоматски или ние ако не да ги постираме помали иначе и споро се отвараат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.