build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбен објект до поликлиника МВР - Центар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект до поликлиника МВР - Центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект до поликлиника МВР - Центар
    Posted: 29-Nov-2019 at 13:10
Денешни,завршиле со фасадата

Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 09-Nov-2019 at 17:22
Previous
Според новиот ДУП тој блок треба да се затвори со уште три станбени и една деловна зграда


Edited by Théoden - 09-Nov-2019 at 17:22
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-Nov-2019 at 17:00
Незнам што предвидува деталниот дали околу двокрилнава зграда ќе никнуват уште нови згради бидејќи гледам дека до градилиштето има неколку скапани куќарки но мислам не се во склоп на зградава??

Еве извадок од Google maps

Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 07-Nov-2019 at 19:48
Ужас.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 07-Nov-2019 at 15:23
Кога се прави зграда на тротоар и пола од материјалите за фасада се на улица резултатот е овој,ова е улицата Стив Наумов на која израсна гломазнава двокрилна седумкатницаhttps://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo/

Edited by stef4o - 07-Nov-2019 at 15:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Sep-2019 at 14:28
Денешни,се работи на фасадата

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12385
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Sep-2019 at 14:13
Каква гадост.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Sep-2019 at 12:24
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 04-Jul-2019 at 12:34
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 14-May-2019 at 12:14
Неколку денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Apr-2019 at 16:41
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 14-Mar-2019 at 19:50
Неколку денешни

Фасадата на првата зграда е веќе завршена

Второто крило е веќе издигнато до седми кат

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Feb-2019 at 14:24
Една денешна,бетонираа плоча

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 19-Feb-2019 at 13:49
Две денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 01-Feb-2019 at 13:55
Неколку денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 18-Dec-2018 at 13:49
Еве колку простор има меѓу зградава и поликлиникава,страшно
Незнам зошто се мачеле воопшто да ставаат прозори на оваа странаBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1519
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Dec-2018 at 19:40
Предимензионирано. Среќа па градењето не е иреверзибилен процес
13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr

13.12.2018 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 14-Dec-2018 at 13:07
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 13-Nov-2018 at 13:53
Неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2999
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Oct-2018 at 19:19
Еве неколку денешни,првото крило е веќе доведено до ниво на затворена карабина и се поставува скеле за фасада(незнам колку баш се приметува од фоткава) а исто така направени се подготовки за кровната конструкцијаВторото крило кое се гради на тротоар напредува на 5-6 дена бетонираат така да за кратко време ќе го завршатBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.108 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.