build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект до поликлиника МВР - Центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект до поликлиника МВР - Центар
    Posted: 18-Jun-2020 at 13:06


Ќе треба да ја поврзуваат со трето цевче до главниот олук

Импровизација до максимум
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 402
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Jun-2020 at 12:25
Цевката од втората тераса виси... Настел 2.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jun-2020 at 11:30
Тука нема веќе некои поголеми активности се средува партерот а веќе дел од становите се вселени па затоа објектов го означувам како завршен

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-May-2020 at 16:17


https://www.facebook.com/EuroBilding2012/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1972
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Apr-2020 at 13:13
Архитектонскиот факултет е окупиран од Службата за едноумие на Коминформот или? Советските згради се поразновидни од транзицискиве отпушоци.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 30-Apr-2020 at 11:58
Тука веќе привршуваат градежните работи,денес минував па направив неколку фотки сите тараби се тргнати можеби нешто ситно се работи во внатрешноста

влезот кон подземните паркинзи

Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 14-Feb-2020 at 18:50
Колку само јадно жално е поврзано „чепурчето“ кои излага од терасите и се приклучува на одводот
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 14-Feb-2020 at 18:13
Gospode Boze, sto se trpi gradov.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 14-Feb-2020 at 13:30
Денешни,веќе се привршува со градежните работиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 29-Nov-2019 at 13:10
Денешни,завршиле со фасадата

Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Nov-2019 at 17:22
Previous
Според новиот ДУП тој блок треба да се затвори со уште три станбени и една деловна зграда


Edited by Théoden - 09-Nov-2019 at 17:22
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Nov-2019 at 17:00
Незнам што предвидува деталниот дали околу двокрилнава зграда ќе никнуват уште нови згради бидејќи гледам дека до градилиштето има неколку скапани куќарки но мислам не се во склоп на зградава??

Еве извадок од Google maps

Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 07-Nov-2019 at 19:48
Ужас.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 07-Nov-2019 at 15:23
Кога се прави зграда на тротоар и пола од материјалите за фасада се на улица резултатот е овој,ова е улицата Стив Наумов на која израсна гломазнава двокрилна седумкатницаhttps://www.facebook.com/VoOdbranaNaDebarMaalo/

Edited by stef4o - 07-Nov-2019 at 15:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 27-Sep-2019 at 14:28
Денешни,се работи на фасадата

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12885
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 16-Sep-2019 at 14:13
Каква гадост.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 16-Sep-2019 at 12:24
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Jul-2019 at 12:34
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-May-2019 at 12:14
Неколку денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4890
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 20-Apr-2019 at 16:41
Од фбBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.092 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.