build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект до поликлиника МВР - Центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект до поликлиника МВР - Центар
    Posted: 29-Jun-2017 at 12:21
Ја отворам оваа нишка за новиот станбен објект кој пред неколку месеци почна да се гради на ул.Стив Наумов(поранешна Ленинградска).Еве и неколку рендери за изгледот на објектот како и неговата локација.Инаку сметам дека е преголема висината на објектот за овој дел освен ако не решат во иднина да ги изрушат сите куќи во околина и да изградат вакви висококатници.Изведувач е охридски Еуро Билдинг. Се надевам дека ќе излезе според прикажаните рендери.Еве и од градилиштето


Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1146
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 29-Jun-2017 at 17:55
Битангиве секоја населба мора да ја упропастат со чировиве.
Време е да се забрани изградба на станбени згради на секој кој ќе му текне; само државата да има право да гради објекти за колективно домување. За веќе изградените, да се направи ревизија и оние кои не се во согласност со законите, а и урбанистичките прописи, да се срушат на трошок на инвеститорот, општинските работници кои дале одобрение за градба, архитектите, градежната фирма и станарите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 03-Jul-2017 at 12:48
Еве една денешна фотка,пола од тарабите им беа паднати од ветерот и освен нивно повторно местење нема друга активност.Ми се чини дека просторов е прилично мал за толку голема зграда колку што предвиделе.

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2369
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-Jul-2017 at 17:14
И што ако излезе според рендерите, чудо големо. Јас еве се надевам на тоа дека еден ден некој инвеститор ќе открие интернет и притоа ќе се инспирира од нешто на, пример, archdaily.   
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Jul-2017 at 12:44
Еве една денешна.Прават подготовки за бетонирање на првата темелна плоча.Инаку работнициве немаат никаква заштита.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 17-Jul-2017 at 12:29
Во саботата ја избетонираа најдолната плоча.Фотката е денешна.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Aug-2017 at 13:08
Стигнале до приземје.Денешна фотка.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 594
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 22-Sep-2017 at 12:28
Еве една денешна.

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.032 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.