build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект до поликлиника МВР - Центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект до поликлиника МВР - Центар
    Posted: 22-Jun-2017 at 12:51
Ова е во Центар во непосредна близина на Корчагин и ПС Кисела ВодаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 29-Jun-2017 at 12:21
Ја отворам оваа нишка за новиот станбен објект кој пред неколку месеци почна да се гради на ул.Стив Наумов(поранешна Ленинградска).Еве и неколку рендери за изгледот на објектот како и неговата локација.Инаку сметам дека е преголема висината на објектот за овој дел освен ако не решат во иднина да ги изрушат сите куќи во околина и да изградат вакви висококатници.Изведувач е охридски Еуро Билдинг. Се надевам дека ќе излезе според прикажаните рендери.Еве и од градилиштето


Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2059
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-Jun-2017 at 17:55
Битангиве секоја населба мора да ја упропастат со чировиве.
Време е да се забрани изградба на станбени згради на секој кој ќе му текне; само државата да има право да гради објекти за колективно домување. За веќе изградените, да се направи ревизија и оние кои не се во согласност со законите, а и урбанистичките прописи, да се срушат на трошок на инвеститорот, општинските работници кои дале одобрение за градба, архитектите, градежната фирма и станарите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-Jul-2017 at 12:48
Еве една денешна фотка,пола од тарабите им беа паднати од ветерот и освен нивно повторно местење нема друга активност.Ми се чини дека просторов е прилично мал за толку голема зграда колку што предвиделе.

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2451
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Jul-2017 at 17:14
И што ако излезе според рендерите, чудо големо. Јас еве се надевам на тоа дека еден ден некој инвеститор ќе открие интернет и притоа ќе се инспирира од нешто на, пример, archdaily.   
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 10-Jul-2017 at 12:44
Еве една денешна.Прават подготовки за бетонирање на првата темелна плоча.Инаку работнициве немаат никаква заштита.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Jul-2017 at 12:29
Во саботата ја избетонираа најдолната плоча.Фотката е денешна.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-Aug-2017 at 13:08
Стигнале до приземје.Денешна фотка.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 22-Sep-2017 at 12:28
Еве една денешна.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 11-Nov-2017 at 19:21
Еве две денешниBack to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2059
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 11-Nov-2017 at 19:33
Очајно ни требаат ревизии, истраги и средувања.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 12-Nov-2017 at 06:44
Што истраги,ова е со одлука на тие што сега се власт.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1637
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 12-Nov-2017 at 11:17
Originally posted by Staro Skopje

Очајно ни требаат ревизии, истраги и средувања.


Заозбили се или подобро информирај се!! На територија на о. Центар е оваа - кој на кој ќе прави ревизии???
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2059
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 12-Nov-2017 at 20:23
Очекував вакви коментари.
Треба ревизија на работата на сите градоначалници од 1990 до сега.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 07-Dec-2017 at 19:07
Еве една денешна.Сеуште одат во висина.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12952
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 07-Dec-2017 at 19:57


Според рендерот треба да биде П+7, значи уште два ката најмалку имаат за кревање.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 07-Dec-2017 at 20:19
Samo ovie crvenive tuli veke zdosadija,a i visinata sto ja predvidele e pregolema za prostorov so ogled na toa sto zgradava ke ima uste edno krilo so ista visina koe seuste ne e pocnato da se gradi.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 640
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 07-Dec-2017 at 21:04
Зошто објектов има своја нишка?
Ако за секоја испод просечна станбена зграда отвараме нова тема онда треба да отвориме само во Аеродром едно 50 нови нишки...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12952
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 07-Dec-2017 at 21:46
Тоа Стеф4о да го прашаш
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5463
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 07-Dec-2017 at 22:03
Ja otvoriv niskava posto objektov na renderive mi izgledase interesen sekako ako ostanat doseldni na niv. Patem cesto pati minuvam ottuka pa mozam pocesto da pravam fotografii od napredokot na izgradbata i se so cel da ne ja preoptovaruvam opstata niska za stanbeni i stanbeno delovni objekti resiv da otvoram nova.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.