build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект до поликлиника МВР - Центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2180
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 11-Nov-2017 at 19:33
Очајно ни требаат ревизии, истраги и средувања.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 652
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 12-Nov-2017 at 06:44
Што истраги,ова е со одлука на тие што сега се власт.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 12-Nov-2017 at 11:17
Originally posted by Staro Skopje

Очајно ни требаат ревизии, истраги и средувања.


Заозбили се или подобро информирај се!! На територија на о. Центар е оваа - кој на кој ќе прави ревизии???
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2180
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Nov-2017 at 20:23
Очекував вакви коментари.
Треба ревизија на работата на сите градоначалници од 1990 до сега.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 07-Dec-2017 at 19:07
Еве една денешна.Сеуште одат во висина.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 07-Dec-2017 at 19:57


Според рендерот треба да биде П+7, значи уште два ката најмалку имаат за кревање.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 07-Dec-2017 at 20:19
Samo ovie crvenive tuli veke zdosadija,a i visinata sto ja predvidele e pregolema za prostorov so ogled na toa sto zgradava ke ima uste edno krilo so ista visina koe seuste ne e pocnato da se gradi.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 652
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 07-Dec-2017 at 21:04
Зошто објектов има своја нишка?
Ако за секоја испод просечна станбена зграда отвараме нова тема онда треба да отвориме само во Аеродром едно 50 нови нишки...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13088
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 07-Dec-2017 at 21:46
Тоа Стеф4о да го прашаш
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 07-Dec-2017 at 22:03
Ja otvoriv niskava posto objektov na renderive mi izgledase interesen sekako ako ostanat doseldni na niv. Patem cesto pati minuvam ottuka pa mozam pocesto da pravam fotografii od napredokot na izgradbata i se so cel da ne ja preoptovaruvam opstata niska za stanbeni i stanbeno delovni objekti resiv da otvoram nova.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 23-Jan-2018 at 13:10
Еве две денешни.Веќе стигнаа до седмиот кат односно ја подготвуваат за бетонирање најгорната плоча,а најверојатно наскоро ќе почне со изградба и на другото крило каде денес веќе се вршеа некои испитувања на земјиштето и имаше доста работници.Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2180
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 23-Jan-2018 at 14:04
Ужасно. На градов му треба многу работа да се отараси од вакви ѓубриња. Јас, пред се`, би ги казнил тие кои купуваат станови во овие грозотии, а потоа инвеститорите и општинарите.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 24-Jan-2018 at 08:20
За жал кај нас владее огромна градежна мафија која е во дебели врски со локалната власт и делат профити. Ова е срамно да градиш ваква архитектура во 21-ви век, а уште посрамно е да има клиенти за овие фавели. Кога ќе прошетам во една нормална и средена држава срам ме фаќа што се не се гради кај нас.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 23-Feb-2018 at 13:26
Нема некои поголеми промени освен напредок со ѕидаријата за некој кат ама ми беше успат па напраив фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 02-May-2018 at 18:39
Почнале со ископ за другото крило од зградата,најверојатно за кратко време ќе бидат срушени оние куќарки кои се гледаат лево на фотката.Фотката е денешна.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 03-Jun-2018 at 13:09
Неколку денешни-почнале нешто да бетонираат за другото крило а ова веќе изграденото добило PVC прозори.

Овие куќи веројатно ќе ги срушат за потребите за новата зградаТротоар ли е или градилиште?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 21-Aug-2018 at 13:53
Веќе се наѕираат столбовите од второто крило на зградава кое фактички се гради на тротоар.Две денешни
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 01-Oct-2018 at 18:50
Денес

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 01-Oct-2018 at 23:18
Според која дозвола работат ,има ли инспекторат општина центар, овие се излезени на тротоар.
Истото и во Карпош спроти сити мол, тие зградите што ги гради ГА или ЕЛ сите се над тротоарот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6471
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 02-Oct-2018 at 07:00

Не очекував дека второво крило ќе го градат на тротоар,патем и околината е претворена во градилиште насекаде даски,арматура и што уште не.Слично е и во Капиштец на ул.Киро Гавриловски градат буквално на тротоар,нема ниту тараби,ниту било каква заштита.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.