build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Патеписи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Гдањск и Сопот, Полска

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Гдањск и Сопот, Полска
    Posted: 01-Jul-2017 at 13:21
Ја заокружувам мојата фото-сесија од Полска со фотографии од Гдањск и Сопот. Нешто сосема различно од југот на Полска во однос на архитектура.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 01-Jul-2017 at 13:34
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 01-Jul-2017 at 13:39


Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2419
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-Jul-2017 at 18:05
Ете. И галија има, а и панорамско. Супер фотки.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Jul-2017 at 18:19
Мала исправка. Галијата служи за превоз на патници и нема бетонска конструција, а Панорамското тркало не е изградено во каналот на реката
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12000
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Jul-2017 at 22:00
Има и барокни фасади.
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1470
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Jul-2017 at 22:16
И плажи
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 05-Jul-2017 at 02:34
Гледам на сликиве дека имаат и Порта(Тримуфална) во која се влегува и е објект истовремено. Нивнава уште па и прозори има, е тоа е веќе кич.

Еве ја и на Вики, https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Gate_(Gda%C5%84sk)

Edited by HugoGoulding - 05-Jul-2017 at 02:36
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2419
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Jul-2017 at 06:52
Дел од проектот Гдањск1614.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.055 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.