build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Крушево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 29-May-2014 at 21:24
Пред две недели пратив еднен Маил до општината со неколку идеи околу средување на просторот помеѓу спомен куќата на Тоше Проески, гробиштата и Македониумот. Кој според мене би требало да прерасне во еден огромен парк/плоштад. Секако не добив никаков одговор до сега. Ме интересира дали знае некој како може директно да се изконтактира градоначалникот, зошто очигледно маил адресата што е н аофицијалната страна за Крушево никој не ја користи.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 10-Jul-2014 at 17:30
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 24-Jul-2014 at 22:30


Ова не е видео од Крушево туку се работи за презентација на убавините и туристичките потенцијали. Мислам дека не е лошо да се слушнат потенцијалите на оваа преубаво градче.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 29-Jul-2014 at 09:52


vecer.mk
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 29-Jul-2014 at 12:59
Возев Прилеп-Битола тој ден, и можам да кажам дека изгледаа феноменално. Само ете, немав начекано никаква најава ни на Фејсбук, ни по електронски гласила, што значи не беше добро најавен настанот.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 29-Jul-2014 at 15:01
Обично не го читам весникот Вечер (се знае од кои причини), но имаат рубрика со галерии од Македонија, и многу често се среќаваат одлични фотографии. Така и дознав за Светското првенство во параглајдерство што се одржа летово во Крушево (веројатно пред една или две недели). За повеќе фотографии од настанот кликнете на линкот http://vecer.mk/galerii/paraglajderstvo14/index.html
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 01-Aug-2014 at 13:25
фото: For 91 Days Select

Edited by Џоле - 01-Aug-2014 at 13:27
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 01-Aug-2014 at 13:25


фото: For 91 Days Select
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 05-Aug-2014 at 13:30


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 05-Aug-2014 at 13:31
Edited by jyvation - 05-Aug-2014 at 13:33
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-Aug-2014 at 13:34
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 05-Aug-2014 at 23:32
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 06-Aug-2014 at 13:20

ShakaZulu
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 09-Aug-2014 at 12:50
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 26-Aug-2014 at 13:27


Milo van Kovacevic
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 26-Aug-2014 at 13:29
Milo van Kovacevic
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 26-Aug-2014 at 13:38


Milo van Kovacevic
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 26-Aug-2014 at 13:42


Milo van Kovacevic
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 26-Aug-2014 at 13:45


Milo van Kovacevic
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 27-Aug-2014 at 09:30
Четвртата фотка од доле према горе се гледа грдиот паркинг кој според мене веднаш треба да се претвори во плоштад. Недосволиво е на толку репрезентативно место за Македонија и Македонците (Македониумот, Музејот на Тоше, Гробовите на Тоше и Питу Гули) да се дозволи еден ваков паркинг да ја грди сликата за оваа место, кое заслужува да биде една целина и пријатно за прошетки. Вака на овој пракинг летото е милион степени , ако ја оставиш колата се топи внатрешноста внатре, дупки насекаде и инпровизирани тезги. Неличи навистина. Им пишав на општината но никаков одговор не сум добил до сега.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.