build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Патеписи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Гозо и Малта

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 04-Nov-2017 at 23:38
Previous Јас имам слушнато како финотип дека Малтажаните воглавно не се убави како народ поради што во минатото многу се размножувале преку инцес ..... колку е ова вистина не сум сигурен ...
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 10-Nov-2017 at 19:32
Прилично вистина,пред се поради нивното делумно тунижанско потекло.
Малтежаните зборат на јазик кој е микс од тунижански и италијански,по потекло и како народ се настанати и како микс од горенаведените.
За разлика од тунижанците во Тунис кои станале муслимани,овие се католици.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12201
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 14-Nov-2017 at 10:14
Originally posted by Џоле

Зградата на парламентот
Штотуку дознав дека оваа зграда е дело на познатиот архитект Ренцо Пијано и е изградена 2015 година, па си велам, да ја споделам таа информација. Навистина импресивна зграда и ненаметлива во исто време, совршено се вклопува во околната архитектура на Ла Валета.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.