build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стадион „Гоце Делчев“ - Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lav4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Mar-2019
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lav4e Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 30-Mar-2019 at 15:28
Моментални градежни активности во Прилеп на Градскиот стадион "Гоце Делчев"-ПрилепBack to Top
LionlefMK View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Oct-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote LionlefMK Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Oct-2019 at 07:42

Edited by LionlefMK - 03-Oct-2019 at 07:59
Back to Top
Realistic88 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 24-Dec-2019
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Realistic88 Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 24-Dec-2019 at 06:37
Losho mnogu. Posle tolku godini, do nekade e pomestena rabotata no za zal nistho ne e zavrsheno. Realno gledano Haralampie dodeka beshe pretsedatel, proektot beshe dodelen, neshto lapnaa okolo milionce i malata tribina ja zapocnaa i ja zavrshija divjacki.

Ke pocekame za ova da se zavrsi, a i koga ke se zavrsi , neznam koj ke igra>
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Jul-2020 at 15:07
https://www.facebook.com/SugareskiGoran
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 12-Jul-2020 at 16:16
Планираат ли да стават столчиња, цццц?
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Online
Posts: 359
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 22-Jul-2020 at 10:40
Prema snimkite na sentinelhub trevata izgleda celosno namestena. Dali ima nekoj od PP so moze da spodeli snimki. I dali znae nekoj dali e vo plan montazna tribina pozadi edniot gol kade sega e prazen prostor. Isto bi bilo dobro da se pokrijat so krovna konstrukcija i ostanatite tribini. Ako ima nekoj sliki, fala odnapred. Kolku i da e improvizacija rekonstrukcijava na stadionot, premnogu mi e milo sto se raboti niz ostanatite gradovi na podobruvanje na fudbalska infrastruktura. Dajboze i da se vlozi vo klubovite osobeno Pelister i Pobeda koj mozat da privlecat i dovolno publika da gi napolnat ovie stadioni.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14971
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 10-Aug-2020 at 15:01
Нова трева и рефлектори за стадионот во Прилеп

Фудбалската федерација на Македонија го комплетираше нејзиниот дел од обврските околу реновирањето на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп информираат од ФФМ на официјалниот сајт. Федерацијата вели дека сега стадионот е под комплетна гриѓа на општина Прилп кој ќе треба да постави нова трафостаница за да може да бидат во функција рефлекторите за ноќни натпревари.

„Со средства од “Хет-трик” програмата на УЕФА го финансираше поставувањето на целосно нова тревна подлога (тревни бусени) со модерен дренажен и систем за наводнување, а исто така, многу значајно е тоа што се постави и целосно ново рефлекторско осветлување и сега на стадионот има можност да се одигруваат и натпревари под рефлектори. Функционирањето на рефлекторите беше тестирано од страна на инвеститорите и надзорот, и оценката е дека ги исполнуваат критериумите за одигрување на вечерни натпревари.

Во договорот со општина Прилеп, општината треба да изгради посебна трафостаница за користење на новото осветлување на стадионот “Гоце Делчев”, а љубителите на фудбалот се надеваат дека во многу скоро време општината ќе го заврши својот дел од работите поврзани со трибините и потрибинскиот простор и конечно стадионот ќе го добие својот вистински фудбалски лик“ – стои во информацијата од ФФМ.

https://ekipa.mk/nova-treva-i-reflektori-za-stadionot-vo-prilep/
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 388
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 01-Aug-2021 at 20:44
Од Твитер:


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14147
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 11-Mar-2022 at 17:41
Од твитер:https://twitter.com/plant_expo/status/1501992534117126156
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 12-Mar-2022 at 14:55
Столчиња, планираат да стават?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.