build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стадион „Тетекс“ - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kliment View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote kliment Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Aug-2015 at 14:47
Стадионот во Тетово е изграден од комбинатот Тетекс за потребите на фк Тетекс меѓутоа за жал во тоа време бил заведен како општински или градска сопственост(во согласно со тогашното законодавство) таквата грешка доведе до тоа да фк Тетекс во самостојна Македонија го загуби правото да игра на сопствениот стадион бидејќи немаше финансии да плати користење на нешто што во суштина е негова сопственост.
П.С. немам точни информации меѓутоа можно е да и други, тогаш државни претпријатија донирале средства за изградбата.
Back to Top
Staki View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Oct-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 123
  Quote Staki Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-Aug-2015 at 17:48
Да не има некој информација кога е крајниот рок за завршување на стадионот во Тетово ? Гледам дека е најавено Ренова и Шкендија да играат во Кичево, па претпоставувам ќе треба повеќе време додека го реконструираат.
Back to Top
SugarBlue View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02-Aug-2015
Location: Eindhoven
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote SugarBlue Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 02-Aug-2015 at 19:50
Originally posted by Kid_A

Одлично! Ќе градиме стадион на кој утре навивачите и љубителите на спортот со сета удобност може да ја плукаат и навредуваат државата, а патем да кинат и палат знамиња на државата што им го гради стадионот. Мојата чудесна земја Македонија!Ајде тогаш да не градиме стадиони, може?
Тоа што Централната Власт не е способна да ги спроведува законите не треба воопшто да биде пречка од изградба на стадиони и други спортски објекти ниту во Тетово и Струга, ниту во Битола, Пробиштип или некој друг град.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 03-Aug-2015 at 18:21
Originally posted by Staki

Да не има некој информација кога е крајниот рок за завршување на стадионот во Тетово ? Гледам дека е најавено Ренова и Шкендија да играат во Кичево, па претпоставувам ќе треба повеќе време додека го реконструираат.


До 2016 Март треба да биде готов односно почетокот на вториот дел од фудбалската сезона, јас како што имам слушнато дека то тогаш статионот ќе биде пуштен да се играа фудбалски натпревари, а до 2017 година треба да биде комплетно завршен е сега што значи тоа незнам ваљда реновирање на трибините и поставување рефлектори и подтрибинскиот простор.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4188
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 09-Nov-2015 at 21:27
Стадионот во ТетовоBack to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1616
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 10-Nov-2015 at 17:49
Trevata da ostanatoto
Back to Top
pedza View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote pedza Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 25-Nov-2015 at 21:14
Ливада да беше - подобро ќе беше: „Реновираниот“ терен во Тетово ужасен, (под)трибините - гнасни! (ФОТО)
Линк
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1561
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 25-Nov-2015 at 21:44
Сирија ли е


Чернобил ли е
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 25-Nov-2015 at 23:53
Тетово ќе да е
За сè има вторпат
Back to Top
bitola16 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 06-Feb-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bitola16 Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 31-Mar-2016 at 22:07
http://ekipa.mk/terenot-sveti-ostanaa-tribinite-ke-se-pushti-li-tetovo-za-fudbal/
Back to Top
Antonov View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Antonov Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 31-Mar-2016 at 22:56
Добро ќе биде барем Македонија - Лихтенштајн да се игра тука... Секако доколку стадионот ги исполнува условите за меѓународни натпревари
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 11-Jul-2016 at 13:22

Поставени рефлектори на стадионот во Тетово

Фудбалската федерација на Македонија со поставување рефлектори на Градскиот стадион во Тетово ги продолжи активностите од својата обврска од договорот меѓу ФФМ, општина Тетово и УЕФА поврзани со реконструкција на овој стадион.

Откако официјално беше пуштен во употреба најмодерниот терен со тревна подлога во Македонија, работен според највисоките стандарди и критериуми на УЕФА, активностите се насочуваат кон поставување рефлектори за одигрување вечерни натпревари и исполнување на еден од критериумите за репрезентативен стадион.

Поставувањето на рефлектори за осветлување на Градскиот стадион е обврска на Фудбалската федерација на Македонија.

– Проектот „Хет Трик 4“ на УЕФА предвидува реконструкција на пет стадиони во државата. ФФМ се обврзува комплетно да ја реализира активноста околу поставувањето нова тревна подлога и осветлување на стадионите, а обврска на локалната самоуправа е изградба на покриена трибина со најмалку пет илјади столчиња, како и реконструкција на под трибинскиот простор каде треба да има модерни соблекувални и потребни простори за еден репрезентативен фудбалски стадион, информираат од ФФМ.

http://lider.mk/2016/07/10/postaveni-reflektori-na-stadionot-vo-tetovo/

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 24-Dec-2016 at 17:22
Back to Top
Patriot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Patriot Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 09-Dec-2017 at 15:28
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.