build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 12>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Стар Аеродром
    Posted: 19-Oct-2018 at 18:42
Од фб

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 87
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Oct-2018 at 00:10
Според ДУП улицата што е кај Макпетрол всушност треба да продолжи под прав агол кон Трета македонска бригада и да се оформи една голема раскрсница на булеварот.

Дали некој има информација до каде се работите со тоа?
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
Originally posted by Џоле

Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M


Мала корекција,на 5 нови темели се поставениИнаку тука се гледа дека населбава имаше потенциал да прерасне во населба од скандинавски тип,се што требаше идиотите да направат е наместо бараките да изградат објекти со не поголема катност од 4 спрата...

Edited by kiriOK - 18-Oct-2018 at 00:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 17-Oct-2018 at 18:03
Колку само прашина се разнесува од градилиштата низ градов,ретко човек да види некое градилиште оградено како што треба,или пак да перат гуми при излез на камиони и сл.Еве фотки од градилиштето кај Тобако 2(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 17-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 17-Oct-2018 at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11665
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Oct-2018 at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 15-Oct-2018 at 05:55

Проблемот е во тоа што реконструкцијата трае скоро година дена и на крај пак се добива фушерација.Слично е и со нашите автопатишта кои се во вечна реконструкција и вечно нечинат.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 87
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 14-Oct-2018 at 18:26
Ужас... 2018 година сме, а се' уште има вакви работи низ Скопје, па дури во Аеродром... Катастрофа.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 165
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 14-Oct-2018 at 17:45
Кога не постои надзор... ова е резултатот
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 14-Oct-2018 at 13:53
Ако ова го сметаат за завршено тогаш којзнае како ќе изгледа тротоаров за година дена со вака лошо наместени коцки.(од фб)Edited by stef4o - 14-Oct-2018 at 13:54
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 09-Oct-2018 at 08:08

Da vlezot ke bide od stranata na Rudi Caevac,taa raskrsnica i sega e haoticna koga ke se vselat u novava zgrada ke bide totalen haos.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 09-Oct-2018 at 08:03
Originally posted by stef4o


Само незнам зошто ги тргнаа тарабите?Како и да е подобро е за сликање.Патем еве каков поглед би имале станарите од зградата на Дабар.Баш ме интересира од каде ќе биде влезот за паркирање на колите на комплексов...
Најверојатно од страна на Руди Чајавец...го замислувам хаосот кој ќе настанува посебно кога сите идат и се враќаат од работа.

Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:03
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 09-Oct-2018 at 08:00


Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:10
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 07-Oct-2018 at 13:54

Само незнам зошто ги тргнаа тарабите?Како и да е подобро е за сликање.Патем еве каков поглед би имале станарите од зградата на Дабар.Инаку на ул.Пандил Шишков Офис Ком ќе има вкупно 3 згради бидејќи во нивна сопственост се и бараките меѓу GA O7 и зградата која Офис веќе ја гради.

Еве попрецизно

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 07-Oct-2018 at 08:59
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Oct-2018 at 18:44
Серија денешни фотки од градилиштата низ населбава

1.Дабар на ул.Фрањо Клуз работат на фасадата,предниот дел е речиси готов останува уште задната страна,патем објектов е доста масивен па не се доловува баш со една фотка2.Elena Luka Home скоро и да ја завршија фасадата

3.Адора напредува со проектот Аеродром Црква 3,малце незгодно за сликање бидејќи со едната ламела веќе се до петиот односно работат на шестиот кат а со другата работат на првата надземна плоча.4.Голден Арт ја заврши карабината и сега работат на ѕидаријата5.Офис Ком на ул.Пандил Шишков работат на нивниот втор објект,работат на првата надземна плоча

6.Кај Тобако 2 се прават столбовите за првата надземна плоча

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 02-Oct-2018 at 18:42
Овде малце тешко да се разминат два точака,а?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 02-Oct-2018 at 18:29
Почнале да ги асфалтираат патеките но веројатно сите дрва што ќе се наоѓаат на среде пат ќе ги исечат.(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.