build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 9>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Стар Аеродром
    Posted: Today at 12:30
Еве рендери за новата зграда кај Тобако 2,делува масивноBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Aug-2018 at 08:45
Поставен е асфлат на кружниот тек кај поликлиниката(фоткава е од фб кон крајот на минатиот месец)

Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Aug-2018 at 01:22
Originally posted by stef4o

Руди Чаевац пред 2 години ја реновираа а сега пак лом ќе ја направат,тротоарот поред новото градилиште кај Тобако 2 е целосно уништен.А по се изгледа ваквата состојба ќе потрае бидејќи сеуште има бараки за рушење.


2 години!!! Па тоа е одлично. Во Настел зградите близу Перла Бјанка ресторанот, ставија тротоар и за 2 недели го уништија за време на конструкцијата на зградите. Па, по една година го поправија, кога се направија зградите.

На Коста Новаковиќ пред 3 и нешто години ставија некој тротоар, сега е во лоша состојба и изгледа ќе прават нов со кружниот тек.

Така што овие појави се стандардни кај нас. Камо некој да имаше план.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Aug-2018 at 16:37
Јака им душа на оние кои живеат во овој дел,особено во вечерните часови е опасно и за возила и за пешаци бидејќи речиси и да нема тротоар на кој не е изваден капак од некоја шахта особено поред градилиштата.Руди Чаевац пред 2 години ја реновираа а сега пак лом ќе ја направат,тротоарот поред новото градилиште кај Тобако 2 е целосно уништен.А по се изгледа ваквата состојба ќе потрае бидејќи сеуште има бараки за рушење.

На раскрсницата кај ОУ Блаже Конески(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 28-Jul-2018 at 11:27
GA 08(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Jul-2018 at 12:10
Неколку денешни

Кај Тобако 2ГА 07(првата фотка е моја втората е од фб)

Наспроти нив веќе од поодамна е ископан огромен кратер за изградба на нова зграда но имаат некој проблем со подземни води а и доста време потрошиле во набивање на шипови кои може да се забележат на фотката

Се работи за двокрилна зградаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Jul-2018 at 16:02
GA 08(од нивната фб страна)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 15-Jul-2018 at 15:46
Сепак е неизбежно сечење дрва за проширување на ул.Коста Новаковиќ(фотките се од фб)

А ова е од градежните активности кај новата зграда на Офис КомBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 12-Jul-2018 at 15:36
GA 07(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Jul-2018 at 11:55
Неколку денешни

1.Кај Тобако 2 сеуште се врши ископ но на дел од парцелата веќе е поставена арматура.

2.Кај зградата на Дабар на ул.Фрањо Клуз се привршува со местење прозори и се местат скелиња за фасадата.3.Фасадата на Elena Luka Home e скоро готова4.Исто така и Голден Арт привршува со фасадата на новиот објект на ул.Пандил Шишков5.Веднаш десно од нив е градилиштето за новата зграда на Офис Ком каде е фрлена темелната плоча но денес не забележав активност

6.И ова е новиот објект на Голден Арт на ул.Методија Шаторов Шарло веднаш спроти градилиштето на Адора каде сеуште се работи на подземните нивоа

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 05-Jul-2018 at 15:53
ГА 08-од нивната фб страна

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 337
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 29-Jun-2018 at 19:44
Му видоа сметка на боров...

Edited by kiriOK - 29-Jun-2018 at 19:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Jun-2018 at 17:30
Originally posted by stef4oОва е новоотворено градилиште на истата улица до зградата на Офис Ком само незнам кој ја добил,не видов табла а инаку веќе е направен ископ
Рендер од новата зграда на Офис Ком на ул.Пандил Шишков

Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 27-Jun-2018 at 13:33
Originally posted by Џоле

Штета за дрвјата. Инаку, сакав да прашам, дали имаше реална потреба за кружен тек токму таму? Некако не ми се верува дека има толкав сообраќај.


Никогаш немало, нема ни сега доволно сообраќај за кружен тек. Но, реално тука има купишта бараки, многу ги бутнаа, а има и уште доста за буткање, може да се очекува дека овој реон ќе добие зголемување во население во следниве 2-3 години. Така што може подоцна ќе биде оправдано.

Во време на ВМРО, тука беше планирано сите дрва да се исечат по Коста Новаковиќ. Овие сега на власт, ко ублажија малку, ама мислам дека сепак има шанса да исечат доста дрва и покрај што настапија со "поскромен" план за улицата.

Со кружниот тек настрадаа доста двра во малото паркче спроти поликлиниката, а и неверемево откорна некаде 3 дрва со солидна големина, на кои најверојатно толку им бил векот. Така што, паркчето сега е поштуро нешто што беше.

Ама да се биде искрен, реално засадија овие од општина доста дрва од другата страна, позади Меѓаши детската амбасада. Очекувам да се засадат и во паркот некое ново. Иако тука за кружниот тек скинаа едно масовно дрво, некои може 15 метри високо. Имаше кај Меѓаши едно огромно дрво 20+ метри што беше високо ко или повисоко од воените згради. Жално што го исекоа тоа за Настел зграда пред некоја година.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 27-Jun-2018 at 12:13
Новиот објект на Адора,викендов ја поставија темелната плоча.Еве го рендерот уште еднаш сега малку изменет со зеленилото по терасите.(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 27-Jun-2018 at 07:35
GA 08(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 26-Jun-2018 at 16:55
Од истото видео кај Тобако 2

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 23-Jun-2018 at 14:33
ГА 07 на ул.Пандил Шишков(превземено од нивниот фб профил)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 23-Jun-2018 at 13:11
Превземено од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1058
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 20-Jun-2018 at 15:34
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.