build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 24>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Стар Аеродром
    Posted: 28-Apr-2015 at 17:17
Во АдорадромEdited by Џоле - 28-Apr-2015 at 17:18
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2438
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Apr-2015 at 20:02
Колку се грди и еднолични зградиве низ Аеродром то чудо едно. Па оние од комунизмот се ремек-дела во споредба со овие новиве.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4528
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 28-Apr-2015 at 20:07
Ах какви кокошарници. Ај средната класа сака стан „оти недвижнини ти е сигурна инвестиција“, ама луѓе кои имаат купишта пари и сепак купуваат стан во вакво место?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7073
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 29-Apr-2015 at 00:38
Originally posted by fichot

Колку се грди и еднолични зградиве низ Аеродром то чудо едно. Па оние од комунизмот се ремек-дела во споредба со овие новиве.
ова го сметам за особено иронично коа збориме за „комуњарско Скопје“ и жалосно е што плитките умови на денешницава не го сфаќаат тоа
насекаде се градат безлични кокошарници и мизерни деловни „дилајла“ лименки во огромни броеви, на најкобни локации, меѓу кои и самото централно подрачје, ама битно совеста на некои луѓе ќе биде чиста откако ќе се смени фасадата на секој објект во мал ринг, и секое најмало чисто ќоше ќе се пополни со масивен објект кој личи дека ќе се струполи врз околината, под исговор дека тоа е враќање кон некогашно европско барокно Скопје на кое му е нанесена голема неправда, и дека сега ќе биде уште поевропско...


...битно се гради...

Edited by zabegan - 29-Apr-2015 at 00:39
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 438
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 29-Apr-2015 at 02:58
Колку е интелегентен народот толку ќе се интелегентни и политичарите, а и квалитетот на државата. Тука нема голема филозофија. Се е во интелегенцијата и генетиката на еден народ. Врз тоа се темели квалитетот на едно општество и заедница.

Овие нови згради за 30-тина години ќе изгледаат исто како што изгледаат комунистичките згради денес.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 29-Apr-2015 at 08:33
Originally posted by Kid_A

Колку е интелегентен народот толку ќе се интелегентни и политичарите, а и квалитетот на државата. Тука нема голема филозофија. Се е во интелегенцијата и генетиката на еден народ. Врз тоа се темели квалитетот на едно општество и заедница.

Овие нови згради за 30-тина години ќе изгледаат исто како што изгледаат комунистичките згради денес.


Не им давам ни 10 години. Само временските услови за тој период ќе ги упропастат, а да не зборуваме за сите заградувања на балконите, доградби, надградби и останати човечки интервенции.

Edited by Џоле - 29-Apr-2015 at 08:34
За сè има вторпат
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 29-Apr-2015 at 14:21
Ааа Џоле ексклузивитетот ми го зема за зградиве кај мене у маало
23ka.wordpress.com
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2438
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-May-2015 at 10:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 17-Aug-2015 at 09:22
Адорадромфото: adora.com.mk
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 561
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 17-Aug-2015 at 19:55
На местото на бараките во Стар Аеродром
Инаку улицава има планови да ја прошируваат и слично?

Edited by kiriOK - 17-Aug-2015 at 19:58
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Aug-2015 at 23:07
Ќе ја прошируваат, имаше вест за тоа од пред некој месец.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 20-Aug-2015 at 07:53
Голден Арт, нас. Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2438
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 20-Aug-2015 at 09:06
Симпатично изгледа (земен просекот в предвид). Уште да им текне решетките горе да ги облагородат со лоза или некој друг пузавец (па нека се шири и по кровот).
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 19-Nov-2015 at 17:25
Елена Лука Хоум, нас. Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 28-Feb-2016 at 22:22
Во Аеродром

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1573
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 28-Feb-2016 at 22:53
И Аеродром го уништија
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 561
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 29-Feb-2016 at 01:34
Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7073
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 29-Feb-2016 at 04:23
Originally posted by kiriOK

Originally posted by Staro Skopje

И Аеродром го уништија


Стар Аеродром,да.
Во Нов Аеродром ако исклучиме Реонски Центар и станбениот дел на Лисиче,мислам дека нема да можат да спроведат нешто слично.
не ги предизвикувај ќе те молам
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 08-Apr-2016 at 09:38
Адора во нас. АеродромГолден Артфотографиите се преземени од нивните интернет страници
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 17-Apr-2016 at 18:26
Mnogu preteraa so zgradive i so broj na zgradi i so katnosta,naokolu so meseci e raskopano,sea gleam pravat zgrada vednas do onaa Elena luka sto neodamna bese gotova. I mnogu e loso toa sto zgradive se dosta blisku edna do druga. Ubavo ke bese dabar da ne gradi nisto pred onaa zgrada na golden art posto mnogu i go skratuva pogledot. Neznam kolkav e interesot i kako odi prodazbata na stanovi ama ako prodolzat vaka cela provincija ke ja donesat vo Skopje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 24>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.