build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 14-Oct-2018 at 13:53
Ако ова го сметаат за завршено тогаш којзнае како ќе изгледа тротоаров за година дена со вака лошо наместени коцки.(од фб)Edited by stef4o - 14-Oct-2018 at 13:54
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 165
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 14-Oct-2018 at 17:45
Кога не постои надзор... ова е резултатот
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 87
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 14-Oct-2018 at 18:26
Ужас... 2018 година сме, а се' уште има вакви работи низ Скопје, па дури во Аеродром... Катастрофа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 15-Oct-2018 at 05:55

Проблемот е во тоа што реконструкцијата трае скоро година дена и на крај пак се добива фушерација.Слично е и со нашите автопатишта кои се во вечна реконструкција и вечно нечинат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11665
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 17-Oct-2018 at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 17-Oct-2018 at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 17-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 17-Oct-2018 at 18:03
Колку само прашина се разнесува од градилиштата низ градов,ретко човек да види некое градилиште оградено како што треба,или пак да перат гуми при излез на камиони и сл.Еве фотки од градилиштето кај Тобако 2(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
Originally posted by Џоле

Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M


Мала корекција,на 5 нови темели се поставениИнаку тука се гледа дека населбава имаше потенциал да прерасне во населба од скандинавски тип,се што требаше идиотите да направат е наместо бараките да изградат објекти со не поголема катност од 4 спрата...

Edited by kiriOK - 18-Oct-2018 at 00:05
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 87
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 18-Oct-2018 at 00:10
Според ДУП улицата што е кај Макпетрол всушност треба да продолжи под прав агол кон Трета македонска бригада и да се оформи една голема раскрсница на булеварот.

Дали некој има информација до каде се работите со тоа?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1297
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 19-Oct-2018 at 18:42
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.090 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.