build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 24>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 09-Nov-2018 at 19:51
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 12-Nov-2018 at 14:20
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 21-Nov-2018 at 14:44
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 25-Nov-2018 at 15:23
Ул.Коста Новаковиќ,изгледа полека привршуваат(од фб)

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1929
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 26-Nov-2018 at 03:38
За да привршат треба да ги исечат сите дрва, што не верувам дека ќе им се дозволи, погледни ја велосипедската патека дека оди дирекно на дрвата.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1091
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 26-Nov-2018 at 06:03

што е со асфалтот, квалитетот терсене или крпениците поефтино излегле по фаза, колку му давате до првата дупка? може сум грешка но до сега немам видено слично нешто при ниту една реконструкција ни на булевар а не пак на сервисна улица како КоНо

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 26-Nov-2018 at 19:42
Од мојата денешна тура низ населбава

1.Порта Аеродром

А тука ќе биде влезот во подземните гаражи2.Елена Лука Хоум пред 2-3 недели свечено го отворија Business Homes но партерното уредување сеуште не е средено3.Офис Ком на ул.Пандил Шишков

4.Наспроти нив градилиштето на Модинг-Тетово5.Адора Црква 36.Зградата на Дабар
Edited by stef4o - 26-Nov-2018 at 19:46
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 30-Nov-2018 at 19:07
Зградата на Офис ком на ул.Пандил Шишков(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 14-Dec-2018 at 13:28
Низа денешни фотки

1.Порта Аеродром2.Дабар-се работи на задниот дел на фасадата предниот е веќе целосно завршен3.Офис Ком на ул.Пандил Шишков4.За градилиштето спроти нив за кое долго време немавме инфо/рендер што ќе се гради пред неколку дена поставиле табла.Еве за што се работи

5.Адора на ул.Руди Чаевац веќе привршува со 2-та ламела а на првата веќе се работи на ѕидарија и поставување прозориBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 15-Dec-2018 at 15:23
Ул.Новопроектирана бр 8(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 20-Dec-2018 at 13:44
Од фб-Порта Аеродром

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 21-Dec-2018 at 13:51
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 561
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 22-Dec-2018 at 04:31


Edited by kiriOK - 22-Dec-2018 at 04:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 27-Dec-2018 at 08:21
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 28-Dec-2018 at 09:13
GA 07-пред неколку дена беше свеченото отворање(од фб)

Edited by stef4o - 28-Dec-2018 at 09:14
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 39
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 28-Dec-2018 at 10:55
Воените касарни на Новосибирск, 1967 година.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 28-Dec-2018 at 17:47
Штанц машината работи 24/7

Еве серија денешни фотки

1.Порта Аеродром уште од сега почнува да доминира во просторот а не е ни до половина извишена,ќе биде бетер од Настел-Тафталиџе2.Дабар привршуваат со фасадата

3.Офис Ком уште малку ќе финишираат со карабината

4.Адора завршиле и со карабината на втората ламела и навистина делува огромно зградава5.Елена Лука ХоумEdited by stef4o - 28-Dec-2018 at 18:15
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3753
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 16-Jan-2019 at 18:12
Поглед кон населбава од Cevahir Sky City(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 561
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 17-Jan-2019 at 19:13
Бев во Скопје овие денови....и како некој кој е израснат во Стар Аеродром и го знае од пред и доаѓа на интервал од неколку месеци за последнава посета можам да кажам дека во целиов овој реон цари невиден хаос од проток на луѓе,коли,контињери испакнати сред улица и тоа во време кога е најмала гужва, кога сите се на работа и на студов и можеби третина исполнетост на новите згради и неизградени еден куп други кои кај и да е ќе се градат...не ми се мисли што ќе биде кога ќе се заокружи целата замисла со дуповите тука и ќе се пополни комплетно со станари.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 28-Jan-2019 at 16:15
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 24>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.186 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.