build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 30-Nov-2018 at 19:07
Зградата на Офис ком на ул.Пандил Шишков(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 14-Dec-2018 at 13:28
Низа денешни фотки

1.Порта Аеродром2.Дабар-се работи на задниот дел на фасадата предниот е веќе целосно завршен3.Офис Ком на ул.Пандил Шишков4.За градилиштето спроти нив за кое долго време немавме инфо/рендер што ќе се гради пред неколку дена поставиле табла.Еве за што се работи

5.Адора на ул.Руди Чаевац веќе привршува со 2-та ламела а на првата веќе се работи на ѕидарија и поставување прозориBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 15-Dec-2018 at 15:23
Ул.Новопроектирана бр 8(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 20-Dec-2018 at 13:44
Од фб-Порта Аеродром

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 21-Dec-2018 at 13:51
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 22-Dec-2018 at 04:31


Edited by kiriOK - 22-Dec-2018 at 04:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 27-Dec-2018 at 08:21
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 28-Dec-2018 at 09:13
GA 07-пред неколку дена беше свеченото отворање(од фб)

Edited by stef4o - 28-Dec-2018 at 09:14
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 28-Dec-2018 at 10:55
Воените касарни на Новосибирск, 1967 година.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 28-Dec-2018 at 17:47
Штанц машината работи 24/7

Еве серија денешни фотки

1.Порта Аеродром уште од сега почнува да доминира во просторот а не е ни до половина извишена,ќе биде бетер од Настел-Тафталиџе2.Дабар привршуваат со фасадата

3.Офис Ком уште малку ќе финишираат со карабината

4.Адора завршиле и со карабината на втората ламела и навистина делува огромно зградава5.Елена Лука ХоумEdited by stef4o - 28-Dec-2018 at 18:15
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 16-Jan-2019 at 18:12
Поглед кон населбава од Cevahir Sky City(од фб)

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 17-Jan-2019 at 19:13
Бев во Скопје овие денови....и како некој кој е израснат во Стар Аеродром и го знае од пред и доаѓа на интервал од неколку месеци за последнава посета можам да кажам дека во целиов овој реон цари невиден хаос од проток на луѓе,коли,контињери испакнати сред улица и тоа во време кога е најмала гужва, кога сите се на работа и на студов и можеби третина исполнетост на новите згради и неизградени еден куп други кои кај и да е ќе се градат...не ми се мисли што ќе биде кога ќе се заокружи целата замисла со дуповите тука и ќе се пополни комплетно со станари.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13559
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 28-Jan-2019 at 16:15
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 05-Feb-2019 at 19:46
Од мојата денешна тура...

1.Порта Аеродром

2.DABAR3.Офис Ком

4.Moding Construction5.Адора

Edited by stef4o - 05-Feb-2019 at 19:47
Back to Top
prasalnik View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 29-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote prasalnik Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 06-Feb-2019 at 15:07
Дали некој знае дали ќе се гради во делот на Воената Академија?
Се шират гласини дека ќе се градат 6 (шест) згради за домување и затворен базен.
Како може да се провери оваа информација?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10046
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 06-Feb-2019 at 19:17
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 07-Feb-2019 at 11:40
Мислам дека во иднина не е тешко некој да се намерачи и да о запоседне и училишниот двор на Блаже Конески,овој дел со игралишетво сигурно ќе биде грабнат,а игралиштето ќе биде минимизирано.

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2544
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 07-Feb-2019 at 14:10
Има тука место за уште 119 згради. Само не знам што ќе прават кога ќе ги стигне кармата.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 618
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 07-Feb-2019 at 15:15
Видете го ДУП-от и ќе видете дека нема врска ова што го зборувате. Во случај ако на некој му текне да направи нов ДУП и да се направат уште 100 нови згради сигурен сум дека ќе има протести.
Плус, треба да знаете и каков е ГУП-от на Скопје и ќе сфатите дека нема врска ова што го пишувате, ама ич.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 08-Feb-2019 at 09:01
Originally posted by skopskodete

Видете го ДУП-от и ќе видете дека нема врска ова што го зборувате. Во случај ако на некој му текне да направи нов ДУП и да се направат уште 100 нови згради сигурен сум дека ќе има протести.
Плус, треба да знаете и каков е ГУП-от на Скопје и ќе сфатите дека нема врска ова што го пишувате, ама ич.


Само тебе не ти е јасно дека човек дома не усисава толку често колку што у Скопје се менуваат дупови и урбанистички планови...они устав променија,пуздер го направија ти за дуп ми збориш.

А за протести се реални смамо ако започне да се гради на местото на паркот во Мичурин,ова другово нема капацитет да мотивира доволно луѓе за протест.
Евентуално и дел од станарите према Нов Аеродром во врска со градење многу блиску до нивните згради...
Ова се другово башка се новодоселени,ги заболе нив што до нивната зграда која е изградена со уништување на просторот ќе никне друга таква зграда.
Edited by kiriOK - 08-Feb-2019 at 09:03
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.320 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.