build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1415161718 22>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 225
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 11-Mar-2019 at 23:09
Мора итно да се направи нов монтажен паркинг во Стар Аеродром бидејќи новите згради имаат и продавници, разни фирми и сл. и ќе има премногу возила почнувајќи веќе за година, две. Општината мора убаво да размисли за овој проблем и да го реши. Плус, дополнително да може да се паркира паралелно на скоро сите улици така што би се направиле еднонасочни.

Edited by skopskodete - 11-Mar-2019 at 23:11
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 551
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 12-Mar-2019 at 07:30
Originally posted by skopskodete

Мора итно да се направи нов монтажен паркинг во Стар Аеродром бидејќи новите згради имаат и продавници, разни фирми и сл. и ќе има премногу возила почнувајќи веќе за година, две. Општината мора убаво да размисли за овој проблем и да го реши. Плус, дополнително да може да се паркира паралелно на скоро сите улици така што би се направиле еднонасочни.


Синак...
Значи од Железничка па до крај на Стар Аеродром имаш само две пространства погодни за монтажен паркинг,а тоа се оној на сликата кај
новион Рамстор и еден друг позади Тобако 2.
А точно тој ареал е оној штое и тек ќе биде ултра проблематичен,во Нов Аеродром многу е по лабаво.

А за еднопосочни улици со сегашнава конфигурација на згради се невозможно нешто.

Edited by kiriOK - 12-Mar-2019 at 07:30
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 225
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 12-Mar-2019 at 19:42
Не се согласувам
Има премногу места за монтажен паркинг од Железничка до крај на Стар Аеродром.
Само треба да се има волја за да се средат сите административни работи, бидејќи пари за тоа секако дека може да се најдат, ако не оваа година може стратегиски во наредните години.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 12-Mar-2019 at 20:08
Има места за паркинг ама како тргнало и тие ќе ги претворат во згради,на пример за Мичурин има простор за монтажен паркинг на ул.Симеон Кавракиров која е преполна со коли и од ден на ден е се полоша за возење и сметам дека треба да се направи едносмерна а проблемот со колите може да се реши на овој простор кој со години стои неискористен.За Стар Аеродром немам идеја каде би можело да се изведе монтажен паркинг освен на местото на паркот околу кулите.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1533
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 12-Mar-2019 at 20:54
Можеби би можеле да се изградат 3 монтажни паркинзи, па и многу повеќе урбанистичките планови да биле наменети за луѓето наместо за малата група профитери. Вака секое место каде што има простор за паркинг ќе биде заземено од зграда, и дополнително ќе се влоши сообраќајниот, еколошкиот, а и економскиот хаос. Овој дел од Скопје набрзо ќе крахира
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 225
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 12-Mar-2019 at 22:15
Буквално ќе крахира, и затоа општината треба сериозно да размисли да направи монтажни паркинзи на секое место кадешто е возможно.
Еве според мене каде се' може да има и треба:Edited by skopskodete - 12-Mar-2019 at 22:16
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 225
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 12-Mar-2019 at 22:17
Буквално ќе крахира, и затоа општината треба сериозно да размисли да направи монтажни паркинзи на секое место кадешто е возможно.
Еве според мене каде се' може да има и треба да има:
Edited by skopskodete - 12-Mar-2019 at 22:45
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 15-Mar-2019 at 18:34
Од мојата денешна тура

1.Порта Аеродром,монтирале огормен кран инаку работат на формирање на шестиот кат

2.Офис Ком3.Moding Construction,бетонираа плочаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 18-Mar-2019 at 14:11
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 22-Mar-2019 at 13:09
Неколку денешни

1.Голден Арт2.Moding Construction3.Порта Аеродром4.Оваа е на крајот од ул.Пандил ШишковBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 23-Mar-2019 at 14:05


http://samoprasaj.mk/naacik/1328-2019-03-22-14-29-11?fbclid=IwAR1Tw4BgsYS1QPjDWrBPBErYS7ttl96LrgSUmLQkyDtyrH9jF8YBGnVD7mI
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 23-Mar-2019 at 19:15


Edited by stef4o - 23-Mar-2019 at 19:17
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 27-Mar-2019 at 14:32
Од фб,Офис ком на ул.Пандил Шишков

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 28-Mar-2019 at 16:46
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 02-Apr-2019 at 19:01
Неколку денешни од Порта АеродромГолден Арт(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 05-Apr-2019 at 11:20
Неколку денешни

1.Офис Ком2.Moding ConstructionBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 15-Apr-2019 at 16:35
Накратко процесот на градба на зградата на Дабар на ул.Фрањо Клуз(од фб)


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #318 Posted: 24-Apr-2019 at 13:00
Неколку денешни

1.Порта Аеродром2.Офис Ком3.Moding Construction

Edited by stef4o - 24-Apr-2019 at 13:01
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3250
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #319 Posted: 25-Apr-2019 at 12:36
Нов проект кој треба да се реализира во населбава(мислам дека станува збор за довршување на проектот кој го почна Акчелик градба но не сум сигурен)

Edited by stef4o - 25-Apr-2019 at 12:36
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12475
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #320 Posted: 25-Apr-2019 at 15:54
Се јави 1992 година, си го бара дизајнот назад
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1415161718 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.