build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 805
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 17-May-2019 at 02:54
За паркинзите искрено не сум сигурен дали е доба долгорочна политика за општината да троши пари. Бидејќи тогаш инвеститорите засилено ќе продолжат да избегнуваат да вметнуваат соодветни гаражни решенија за стсановите кои ги градат. Можеби стратешки е подобро општините експлицитно да кажат дека нема да инвестираат во паркинг простор и дека тоа е должност на инвеситорите во рамки на нивните проекти. Нормално ако инвеститорите целат кон муштерии кои немаат коли и претпочитаат да користата пешачење, велосипед, јавен превоз или такси, тогаш е сосема во ред да не инвестираат во 1.6 паркинг место за секој стан во дадената станбена зграда.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 21-May-2019 at 18:34
Неколку денешни

1.Се подготвува терен за ново градилиште на раскрсницата меѓу Фрањо Клуз и Руди Чајевац спроти Порта Аеродром до новата зграда на Дабар.Има три бараки кои веќе се демонтираат и за жал многу големи дрва кои ќе бидат исечени за изградба.Незнам од кого се откупени бараките можно е пак да е Дабар. Еве фотки во продолжение

2.Порта Аеродром,уште кат-два ќе ја достигнат висината

3.Адора веќе работат на фасадата,успеав да фатам еден дел без скелиња фасадата е иста како и на претходните згради

4.Офис Ком на ул.Пандил Шишков и они на еден дел веќе почнале со фасадата

5.Голден Арт 086.Оваа е на крајот од ул.Пандил Шишков ама некако не се брзаат кога и да поминам ситуацијата е горе-долу иста

Back to Top
nabljuduvac View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-May-2019
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote nabljuduvac Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 21-May-2019 at 21:23
Originally posted by stef4o

Неколку денешни

1.Се подготвува терен за ново градилиште на раскрсницата меѓу Фрањо Клуз и Руди Чајевац спроти Порта Аеродром до новата зграда на Дабар.Има три бараки кои веќе се демонтираат и за жал многу големи дрва кои ќе бидат исечени за изградба.Незнам од кого се откупени бараките можно е пак да е Дабар. Еве фотки во продолжение
Site 4 baraki se otkupeni od GOLDEN ART.

GOLDEN ART ima udel i vo parcelata pomegu zgradata na Elena Luka Home - Luxury Living (2 zgrada) i balonot do dvorot na Blaze Konevski na ul. Franjo Kluz. Na taa taze sozdadena parcela vo koja vleguvaat 3 baraki udel imaat i MARAI DOOEL i Porta Inzenering Group.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 06-Jun-2019 at 07:27
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 06-Jun-2019 at 13:22
Од мојата денешна тура

1.Просторот спроти Порта Аеродром само е ограден,бараките се делумно разрушени но нема никаква механизација ни градежна активност.Патем доста дрва ќе има за сечење кога ќе почнуваат...2.Moding Construction

3.Офис Ком4.Конечно дојде ред да се асфалтираат краците меѓу новите згради на ул.Пандил Шишков5.Адора веќе завршиле со фасадата од задната страна

6.Голден Арт и они привршуваат со фасадатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 17-Jun-2019 at 12:41
Неколку денешни од Порта Аеродром веќе го оформуваат 10-от кат

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #327 Posted: Today at 12:28
Денешни

1.GA 08

2.Moding Construction3.Оваа е на крајот од ул.Пандил Шишков ама некако долго време ја влечкаат ни фасадата уште не е готова.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.