build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 09-Oct-2018 at 08:00


Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:10
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 09-Oct-2018 at 08:03
Originally posted by stef4o


Само незнам зошто ги тргнаа тарабите?Како и да е подобро е за сликање.Патем еве каков поглед би имале станарите од зградата на Дабар.Баш ме интересира од каде ќе биде влезот за паркирање на колите на комплексов...
Најверојатно од страна на Руди Чајавец...го замислувам хаосот кој ќе настанува посебно кога сите идат и се враќаат од работа.

Edited by kiriOK - 09-Oct-2018 at 08:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 09-Oct-2018 at 08:08

Da vlezot ke bide od stranata na Rudi Caevac,taa raskrsnica i sega e haoticna koga ke se vselat u novava zgrada ke bide totalen haos.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 11-Oct-2018 at 19:02
Од фб,од почетокот на месецов,се надевам дека пред зима ќе завршат.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13559
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 17-Oct-2018 at 12:14
Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 17-Oct-2018 at 12:30
Од градилиштето кај Тобако 2(фотката е од долниот линк)https://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 17-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку од истиот линк


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 17-Oct-2018 at 18:03
Колку само прашина се разнесува од градилиштата низ градов,ретко човек да види некое градилиште оградено како што треба,или пак да перат гуми при излез на камиони и сл.Еве фотки од градилиштето кај Тобако 2(од фб)Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
Originally posted by Џоле

Состојба во 2013 и 2018 година​Поставени се и темелите на четири нови високо катнициhttps://www.slobodnaevropa.mk/a/29546611.html?fbclid=IwAR2ydh5BOuNLWBKDu9W33rVexxYOAzBKk2Vmr8Hom1K4LBmySRk30ctSz5M


Мала корекција,на 5 нови темели се поставениИнаку тука се гледа дека населбава имаше потенциал да прерасне во населба од скандинавски тип,се што требаше идиотите да направат е наместо бараките да изградат објекти со не поголема катност од 4 спрата...

Edited by kiriOK - 18-Oct-2018 at 00:05
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 618
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 18-Oct-2018 at 00:10
Според ДУП улицата што е кај Макпетрол всушност треба да продолжи под прав агол кон Трета македонска бригада и да се оформи една голема раскрсница на булеварот.

Дали некој има информација до каде се работите со тоа?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 19-Oct-2018 at 18:42
Од фб

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 760
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 22-Oct-2018 at 19:16
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 26-Oct-2018 at 12:43
Неколку денешни

1.Порта Аеродром полека почнува да се издигнува,веќе се работи на плочата на први кат.Според планот декември 2020 треба да биде завршена.

2.Офис Ком на ул.Пандил Шишков3.Спроти нив има едно градилиште за кое нема баш многу информации за каков објект станува збор но веќе се стигнати до приземје.4.Адора Црква 3 на ул.Методија Шаторов-Шарло привршуваат со карабината на ламела 1,а втората ламела е издигната до 4-ти кат.

5.Спроти нив Голден Арт привршува со ѕидаријата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 27-Oct-2018 at 16:27
Нема абер од завршување на кружниов тек (од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 06-Nov-2018 at 20:09
Зградата на Офис Ком на ул.Пандил Шишков(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #336 Posted: 08-Nov-2018 at 07:48
aerofoto.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #337 Posted: 09-Nov-2018 at 19:51
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #338 Posted: 12-Nov-2018 at 14:20
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #339 Posted: 21-Nov-2018 at 14:44
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 10048
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #340 Posted: 26-Nov-2018 at 19:42
Од мојата денешна тура низ населбава

1.Порта Аеродром

А тука ќе биде влезот во подземните гаражи2.Елена Лука Хоум пред 2-3 недели свечено го отворија Business Homes но партерното уредување сеуште не е средено3.Офис Ком на ул.Пандил Шишков

4.Наспроти нив градилиштето на Модинг-Тетово5.Адора Црква 36.Зградата на Дабар
Edited by stef4o - 26-Nov-2018 at 19:46
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.313 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.