build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 55>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #961 Posted: 12-Nov-2021 at 18:23
од твитер,маските за клима се тотално игнорирани од станаритеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #962 Posted: 12-Nov-2021 at 19:17
Е, за ова самоволие, да бевме нормална држава, ќе требаше да бидат казнети парично и натерани да го вратат првобитниот изглед на фасадата. Ама не сме ниту ќе бидеме во догледно време, за жал. И ова не е случај само со зградава туку со речиси сите новоградби.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #963 Posted: 12-Nov-2021 at 21:58
Да,во најголема мера е самоволие на станарите но има и ситуации кога носачите и маските за клими се ставени несоодветно на ситуацијата во внатрешноста.Поточно за да ја постават единицата на место каде што сакаат во внатрешноста треба да водат црева и кабли по голем дел од станот што во пракса не сакаат и затоа одлучуваат да ги игнорираат маските или носачите.
Сепак не постои соодветна регулација за оваа појава истото важи и за сите застаклувања,тенди и слични импровизации поготово на јужните страни од зградите. Ќе треба да помине многу време дур се фатиме да го средуваме тој сегмент од целокупниот хаос. Така да залудни се сите рендери колку и да се добри па дури и да е изведено согласно нив секогаш ќе има помали или поголеми естетски нарупувања.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #964 Posted: 19-Nov-2021 at 13:12
Неколку денешни

1.Клико Градба

2.Саник

ХестиаВеста

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #965 Posted: 29-Nov-2021 at 17:53
Клико Градба

https://www.facebook.com/Parket-Parket-101736711380885
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #966 Posted: 09-Dec-2021 at 14:10
Денешни

1.Порта Резиденс 1

2.Дабар3.Саник-Хестиа РезиденсEdited by stef4o - 09-Dec-2021 at 14:11
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #967 Posted: 17-Dec-2021 at 18:40
Originally posted by Japijapo

Denes pominav, uste ne se sruseni barakite, a zgradata ocekuvaat da bide za 16 meseci gotova. Ne veruvam deka ke stignat. Vaka sto prasuvav do sega nikoj nema nekoe iskustvo so bauer za stanbeni objekti


Бауер почнаа со активности околу 15-ти мај годинава и еве после 7 месеца на терен има само ископана дупка за темели и ништо повеќе,кога и да поминам или нема воопшто активност или има само по некој работник.Можно е да имаа проблем со свлекување земја па дополнително носеа машина за шипови пред месец-два.
Со оглед на тоа колкав објект треба да изградат прашање е дали до 2025 би го завршиле.И објектот кој го градеа во Автокоманда беше само 3-4 ката а го влечкаа 2-3 години.Очигледно им треба подизведувач кој со поголема динамика би ги реализирал објектите.

Еве потсетување за кој објект се работи

Back to Top
atanas1982 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Dec-2021
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote atanas1982 Quote  Post ReplyReply #968 Posted: 21-Dec-2021 at 14:45
САКАМ ДА ПРАШАМ ДАЛИ НЕКОЈ КУПЕЦ ИМА ПОСЕТЕНО ЗГРАДАТА НА ПОРТА РЕЗИДЕНС И ДА ВИДИ КАКО ТЕЧАТ ИЗВЕДБИТЕ ВНАТРЕ И СО КАКОВ КВАЛИТЕТ!!!!
ДАЛИ НЕКОЈ ИМА ИНФО ШТО СЕ СЛУЧУВА ВНАТРЕ

Edited by atanas1982 - 21-Dec-2021 at 14:46
Back to Top
Kokino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jul-2021
Online Status: Online
Posts: 6
  Quote Kokino Quote  Post ReplyReply #969 Posted: 26-Dec-2021 at 11:31
Originally posted by atanas1982

САКАМ ДА ПРАШАМ ДАЛИ НЕКОЈ КУПЕЦ ИМА ПОСЕТЕНО ЗГРАДАТА НА ПОРТА РЕЗИДЕНС И ДА ВИДИ КАКО ТЕЧАТ ИЗВЕДБИТЕ ВНАТРЕ И СО КАКОВ КВАЛИТЕТ!!!!
ДАЛИ НЕКОЈ ИМА ИНФО ШТО СЕ СЛУЧУВА ВНАТРЕ

Ти пратив приватна порака кога пиша, ама изгледа уште не си приметил

Сите коишто имаат стан во Порта Резиденс 1 или 2, слободно нека ме контактираат во приватна порака, имам другари и во двете, и веќе имаат Viber групи, па да ви пратам линкови за да се приклучите ако сакате.
Back to Top
Gokicaa View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Gokicaa Quote  Post ReplyReply #970 Posted: 28-Dec-2021 at 16:01
Originally posted by stef4o

Originally posted by Japijapo

Denes pominav, uste ne se sruseni barakite, a zgradata ocekuvaat da bide za 16 meseci gotova. Ne veruvam deka ke stignat. Vaka sto prasuvav do sega nikoj nema nekoe iskustvo so bauer za stanbeni objekti


Бауер почнаа со активности околу 15-ти мај годинава и еве после 7 месеца на терен има само ископана дупка за темели и ништо повеќе,кога и да поминам или нема воопшто активност или има само по некој работник.Можно е да имаа проблем со свлекување земја па дополнително носеа машина за шипови пред месец-два.
Со оглед на тоа колкав објект треба да изградат прашање е дали до 2025 би го завршиле.И објектот кој го градеа во Автокоманда беше само 3-4 ката а го влечкаа 2-3 години.Очигледно им треба подизведувач кој со поголема динамика би ги реализирал објектите.

Еве потсетување за кој објект се работи
Dali znaete dali na prostorot do ovaa zggrada (na slikata belata zgrada) ke se gradi uste edna zgrada od Bauer, ili e drug investitor ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #971 Posted: 28-Dec-2021 at 17:41
Originally posted by Gokicaa


Еве потсетување за кој објект се работиDali znaete dali na prostorot do ovaa zggrada (na slikata belata zgrada) ke se gradi uste edna zgrada od Bauer, ili e drug investitor ?[/QUOTE]

Да ќе се гради,инвеститор ќе биде Саник.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #972 Posted: 29-Dec-2021 at 12:05
Денешни

Саник-Hestia

Саник-VestaBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #973 Posted: 29-Dec-2021 at 13:31
Какви грдосии, мајко мила!
За сè има вторпат
Back to Top
Gokicaa View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Gokicaa Quote  Post ReplyReply #974 Posted: 30-Dec-2021 at 12:47
Originally posted by stef4o


Да ќе се гради,инвеститор ќе биде Саник.


Vo katastar najdov sopstvenost na ТРГОВСКО ДРУШТВО ЗА ПРОИЗВОДСТВО ПРОЕКТИРАЊЕ И ИНЖЕНЕРИНГ ВАРДАРГРАДБА ДОО С.ТРУБАРЕВО СКОПЈЕ vo tie baraki, mozno e tie da bidat investitor, a Sanik gi prasav nisto ne kazuvaat za taa lokacija.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 360
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #975 Posted: 30-Dec-2021 at 15:00
Ochekuvam boom na SANIK. SA izleze od pritvor uste NIK da se vrati od Budapest. Inace ova mi e informacija od obezbeduvanje na poranesen minister, parte so koi nikna od 0 tolku jaka firma se na duoto SA-NIK
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 479
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #976 Posted: 30-Dec-2021 at 15:51
Originally posted by MKDSTRUGA

Ochekuvam boom na SANIK. SA izleze od pritvor uste NIK da se vrati od Budapest. Inace ova mi e informacija od obezbeduvanje na poranesen minister, parte so koi nikna od 0 tolku jaka firma se na duoto SA-NIK


Па нека се потрудат малку повеќе тогаш со дизајнот и квалитето, бидејќи не украдоа малку пари.
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Online
Posts: 130
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #977 Posted: 30-Dec-2021 at 16:07
Ова на братучедите компанија е ? бобобобо шо стори грдо
Очигледно ни за барок ни за шо и да е ова не ги биват,само за дрпање пари.

Не дека па друга некоја компанија ја биват на нашево поднебје ама ним курчо најголем им беше,демек прават нешо јако,убо,класа...
Back to Top
Kokino View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jul-2021
Online Status: Online
Posts: 6
  Quote Kokino Quote  Post ReplyReply #978 Posted: 03-Jan-2022 at 11:20
Бидејќи многу ме контактираа во приватна порака, се надевам нема да смета да го напишам постот и тука, да биде повеќе видлив.

Сите оние коишто имаат стан во Порта Резиденс 1 или 2, веќе има Viber групи за станарите од истите, така да слободно контактирајте ме во приватна порака, за да ви пратам линкови за да се приклучите ако сакате.
Back to Top
bojanxmkd View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Jan-2022
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote bojanxmkd Quote  Post ReplyReply #979 Posted: 03-Jan-2022 at 12:21
Има некој информација за група на Вибер за Дабар, влез 1?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #980 Posted: 03-Jan-2022 at 13:56
од твитерBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 55>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.438 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.