build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 565758
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14249
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1141 Posted: Today at 11:03
Ту, за малку ќе помислев дека ова е „еко населба“ Александрија

Originally posted by <Fresno>

Пример од Делта во Белград, како можеше да изгледа населбава, а и повеќе делови на Скопје каде се градат коми блокови. Полошо од коми блокови, таму барем има некоја убаво испланирана околина.Edited by Џоле - Today at 11:04
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 565758

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.267 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.