build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 585960
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
atanas1982 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Dec-2021
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16
  Quote atanas1982 Quote  Post ReplyReply #1181 Posted: Today at 10:28
Бидејќи на овој форум има многубројни архитекти и познаници на градежниот сектор сакам да прашам:
- Дали фирма изведувач пред технички прием на зграда смее да дава клучеви и да одобрува вселување во зграда на купувачи и да се шетаат деца и други лица, а при тоа да нема ни гелендери поставено во зградата и струјата не е до крај истестирана. Значи без технички прием се вселуваат станови со мали деца!!!
Станува збор за Порта Резиденс 2
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 585960

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.