build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Стар Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Стар Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 555657
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Mayyyya View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 05-May-2022
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Mayyyya Quote  Post ReplyReply #1121 Posted: 27-Jun-2022 at 10:41
Здраво! Денес ми се јавија од Голден Арт за записниците, од утре почнуваат со термини, но клучеви немало да даваат, дури кога ќе се направат записници за сите 300 станови.

Логично ми е откако ќе се направи записникот да ги предадат клучевите, зашто ако има после некоја штета што ќе правиш?

Дали знае некој нешто повеќе околу ова?
Back to Top
jsgit View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Oct-2021
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote jsgit Quote  Post ReplyReply #1122 Posted: 27-Jun-2022 at 13:38
Kaj mene uste ne se javile. Te molam spodeli sto se slucuva i sto ke kazat koga ke odis za zapisnikot. Primer dali ke moze posle zapisnikot da si go vneseme mebelot. Ovie na telefon se beskorisni.
Back to Top
Aowek View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote Aowek Quote  Post ReplyReply #1123 Posted: 27-Jun-2022 at 22:49
Чисто ододвлекување време е ова, прават да се чувствуваат станарите инволвирани еве нешто правиме за вас ќе добиете клучевите наскоро.
Back to Top
jsgit View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Oct-2021
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote jsgit Quote  Post ReplyReply #1124 Posted: 03-Jul-2022 at 13:04
Bese nekoj vo Golden Art GA09 okolu zapisnikot?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1125 Posted: 05-Jul-2022 at 11:59
Денешни

ГА 09,средуваат партер околу влезовите,дел од тарабите се остранети а кај последната ламела се работи на фасадата

Порта Резиденс 1

Овие бараки на ул.Пандил Шишков се на Офис Ком но сеуште немаат најава за почеток на некој нов проект

Зградата на Бауер спроти поликлиниката

Carpe diem
Back to Top
GO-RUN View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Nov-2020
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote GO-RUN Quote  Post ReplyReply #1126 Posted: 05-Jul-2022 at 21:51
Znae li nekoj kolku e cena na kvadrat vo Bauer i Fabrika Karpos vo Aerodrom?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1127 Posted: 11-Jul-2022 at 16:57
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4370288

Edited by stef4o - 11-Jul-2022 at 17:02
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1128 Posted: 13-Jul-2022 at 12:27
Клико Градба,веќе е вселена но партерот не е среден

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1129 Posted: 14-Jul-2022 at 12:28
Последната зграда на Адора во населбава....
Баракиве откупени од Вардарградба долго време стојат напуштенина ул.Вангел Тодоровски има уште доста бараки(мислам се на Саник и Бауер)

а тука треба да никне проект на Атлас Инвест

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1130 Posted: 16-Jul-2022 at 17:30
Овие две бараки се сопственост на три градежни фирми

Бауер
Саник
Вардарградба

...

а на ул.Коста Новаковиќ кај кружниот тек последните преостанати бараки се откупени од Модинг Тетово со што за некое време би се добила и трета зграда во оваа линија
Carpe diem
Back to Top
Residence2022 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Jun-2022
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Residence2022 Quote  Post ReplyReply #1131 Posted: 16-Jul-2022 at 23:35
Штом ви предадат клучеви и на записникот се потпишете дека примате клуч, тука завршуваат обврските на инвеститорот кон вас, за технички прием и вселивост на зграда може да поминат уште месеци, но вие немате право на пенали заради каснењето со рокови. Внимавајте на овие правни лавиринти кои ви ги сместуваат затоа што ем каснатат ем нема да ви плаќаат 0,01 % месечно заради доцнење. Вие може да добиете клуч од стан кој може да го користите само како магацин.
Back to Top
Beth View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 26-Dec-2021
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Beth Quote  Post ReplyReply #1132 Posted: 18-Jul-2022 at 09:54
Голден Арт ќе давале клучеви Септември. Не знам дали се за верување, како почнаа ќе биде у мај, па јуни, да не дојде и декември и пак без клучеви   

Edited by Beth - 18-Jul-2022 at 09:58
Back to Top
otape View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 19-Jul-2022
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote otape Quote  Post ReplyReply #1133 Posted: 19-Jul-2022 at 09:17
Originally posted by Beth

Голден Арт ќе давале клучеви Септември. Не знам дали се за верување, како почнаа ќе биде у мај, па јуни, да не дојде и декември и пак без клучеви   


Здраво, официјално инфо ви е ова?

Јас сум во третиот влез, но слушнав дека во првиот веќе давале клучеви и можело да се внесува мебел?
Back to Top
Petra View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Apr-2022
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote Petra Quote  Post ReplyReply #1134 Posted: 24-Jul-2022 at 18:24
Партерот нема ни да го средуваат. Тоа е надвор од парцелата и општината требало да прави паркинг (некогаш). Со среќа кал на првиот дожд.

Имам и јас тука едно мало станче - ќе ме има и мене во калта
Back to Top
Petra View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Apr-2022
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote Petra Quote  Post ReplyReply #1135 Posted: 24-Jul-2022 at 18:25
Originally posted by stef4o

Клико Градба,веќе е вселена но партерот не е среденПретходниот коментар требаше тука да е
Back to Top
individua-mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Jul-2022
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote individua-mk Quote  Post ReplyReply #1136 Posted: 24-Jul-2022 at 21:02
Здраво )
Би сакала да ве прашам за зградава на Саник - ХЕСТИА кај поликлиника Јане Сандански.
Дали има некој освен мене што чека стан таму? Или пак некој друг ако има некое инфо за споделување, искуства
Знам сега дека во влез2 комплетно е наместен таркетот, ќе почнуваат во влез 1. За клучеви викаат после летово ама кој да знае.
Поздрав

Edited by individua-mk - 24-Jul-2022 at 21:03
Back to Top
Book View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Book Quote  Post ReplyReply #1137 Posted: 07-Aug-2022 at 09:27
Originally posted by stef4o

Еве до каде се стигнати Бауер после 8 месеци работа.Се чини имале доста проблеми при ископот веројатно најмногу со свлекување на земја или    Здраво, дали некој има инфо кога би се рушела баракава,како веќе градат а не е срушена,реално е закана за здравјето на луѓето,секако не се руши по процедура...


https://www.facebook.com/Loki-Ingenering-RTL-105057094644236


Edited by Book - 07-Aug-2022 at 09:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15610
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1138 Posted: 10-Aug-2022 at 11:03
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 555657

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.217 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.