build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДТЦ Гринго

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ДТЦ Гринго
    Posted: 08-Apr-2008 at 20:46
Epa luge!! valjda i ova pocnuva da se gradi zatoa sto deneska pominav karsi korner i tamo e ogradeno i se rusat barakite koj se postaveni. Po site izgledi najverojatno ovoj e proektot koj ke bide tamo (vo brethodnite postovi taka bese spomnato)

Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 09-Apr-2008 at 15:33
barakite se rusat veke mesec dena,samo so posledniov period im tekna da go ogradat prostorot.valjda ke pocne da se gradi objektov
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-Apr-2008 at 17:37
Abe za kaj zorite vie?! Koi baraki?!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12174
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Apr-2008 at 19:20
Не ми е јасно каде точно е ова. Може некој да го отцрта на Google Earth?

Originally posted by blejdsk

Epa luge!! valjda i ova pocnuva da se gradi zatoa sto deneska pominav karsi korner i tamo e ogradeno i se rusat barakite koj se postaveni. Po site izgledi najverojatno ovoj e proektot koj ke bide tamo (vo brethodnite postovi taka bese spomnato)

Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Apr-2008 at 20:53

kolku so svativ mislam deka ova e na raskrsnicata kaj soborna so e,kaj taa kafanata,pojma neam kako se vika.nekako doaga pozadi gema.barem taka ja svativ

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 11-Apr-2008 at 00:27
Може да е овде, ама мислам дека не е толку одма на улица како што замислуваме, него дека ќе биде малце повнатре. Со оглед на формата на објектот, и формата на парцелата.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 10-Aug-2008 at 20:54
Изгледа дека сепак не се работи за тој објект за кој збореше блејд. Како и да е еве што не чека карши Ким

1

2


Што да се каже бојата на стаклата навистина ме плаши. Да видиме што ќе излезе од сето ова.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 11-Aug-2008 at 04:28
Кога ја видов првата лика и мене ме исплаши бојата на стаклата, па одма видов дека и ти си пишал. Стварно е да се замисли човек, ама како што рекле старите "рендер лаже", така да ќе видиме што ќе ни донесе времето.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Oct-2008 at 22:08
Немам досега видено дека некаде е постиран овој рендер. Се работи за деловен објект што се гради на Партизанска, спроти Корнер. Мислам дека имаме дискутирано за оваа локација, ама неможе да ми текне

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 05-Oct-2008 at 22:22


Епа ти промакнало
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 05-Oct-2008 at 22:54
Епа, барем сликата е по бистра Big%20smile


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 21-Oct-2008 at 18:11

Што знам рендерот и не ми се допаѓа многу.

Ај ќе видиме кога (ако) ќе го изградат.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3906
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 18-Jan-2009 at 15:14

nekoj mi rekol deka tamu pocnale da rabotat dali vistina e ?''

nemojt nekoj da odi da vidi?
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 18-Jan-2009 at 15:41
Да не е   41°59'54.70"N   21°25'30.55"E 
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 18-Jan-2009 at 15:44
Originally posted by Vladimir P

Да не е   41°59'54.70"N   21°25'30.55"E 


Не е таа локација Владмир, ова е локацијата која е подолго време оградена нешто погоре од ова што си го обележал позади автобуската станица.

А на конкретнава локација која ја посочуваш моментално размонтираат една куќа и се спремаат скроз да ја бутнат. Можеби и тука се "кува" нешто.
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 18-Jan-2009 at 16:10
41°59'55.27"N   21°25'26.83"E eve tuka se naoga.
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 18-Jan-2009 at 16:34
Дрвената обложувалница ???!!!

Некако не се уклапа со двата соседни објекти кој има на планот


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 18-Jan-2009 at 16:38


Јас мислам дека тој првиот рендер не го претставува проектот за кој дискутираме но од таму почна дискусијата околу него и затоа е така одделена нишката.

Значи онаа основа која ти ја приложуваш веројатно се однесува за локацијата за која даде координати погоре но дали и кога ќе се реализира останува да видиме.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3906
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 18-Jan-2009 at 17:03
znaci vaka:

e ovde 41°59'55.27"N   21°25'26.83"E
 
a drugata
e ovde 41°59'54.70"N   21°25'30.55"E
 
e na perviot objekt se raboti (41°59'55.27"N   21°25'26.83"E)
 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 18-Jan-2009 at 17:12
Еве ти го исправив. Вака е поточно

Originally posted by my Macedonia

znaci vaka:e ovde 41°59'55.27"N   21°25'26.83"E
 
a drugata

e ovde 41°59'54.70"N   21°25'30.55"E
 
e na perviot objekt se raboti (41°59'55.27"N   21°25'26.83"E)
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.469 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.