build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДТЦ Гринго

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Jan-2009 at 20:29
Абе луѓе...Зашто ме избагиравте сега вака?! Ја пред недела дена видов една пумпа штрчеше, така малку по накај внатрешноста, позади гиро-џилницата!
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Jan-2009 at 21:01
lsl toa pozadi giro sto se prai se gradi uste pred godina i nesto moze i dve.i e sosema tret objekt.
znaci vo ovaa nishka se izmeshaa tri objekta...Big%20smile
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 18-Jan-2009 at 21:27
Ај луќе кој може нека среди една мапа што се гради у оваа околина пошто ја сум тотално кофјузд!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 19-Jan-2009 at 14:42
едноставно некој нека каже која зграда треба да биде ДТЦ Гринго ако знае 
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Jan-2009 at 16:46
Мислам дека ова е локацијата


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Jan-2009 at 16:54


Не е Владимир Тоа е таа куќа што спомнав дека ја демонтираат неколку поста погоре веројатно со цел да се старта во скоро време нов објект.

Да расчистиме.

Оваа нишка е за ДТЦ Гринго. Локацијата е веднаш позади автобуската станица карши Ким (Порта Буњаковец)Рендерот за таа локација е следниовСе друго што се изврти во нишкава се други локации и други објекти кои ќе ги третираме во соодветни нишки кога ќе се официјализираат.


Edited by pbanks - 19-Jan-2009 at 16:55
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 19-Jan-2009 at 17:35
Дајте кординати, побогу, се створи збрка Nuts
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 19-Jan-2009 at 17:41
Originally posted by Vladimir P

Дајте кординати, побогу, се створи збрка Nuts


LOL баш се смотавме сите

41°59'55.27"N   21°25'26.83"E
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 19-Jan-2009 at 17:47
Со сигурност не е таа локација, погледај ги двата зида од соседните објекти на планот Nuts
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 19-Jan-2009 at 17:48
Originally posted by Vladimir P

Со сигурност не е таа локација, погледај ги двата зида од соседните објекти на планот Nuts


Владимир... тоа е веќе проблем за кој ќе треба да се разбереме со проектантот/изведувачот

Рендерот е истакнат на градилиштето кое го зафаќа просторот кој ти го посочив од таму го имаме сликано и јас и Линеа и ги имаме објавено сликите. Значи не се работи за моја претпоставка туку се е пренесно како што е на терен.


Edited by pbanks - 19-Jan-2009 at 17:49
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 19-Jan-2009 at 17:51
aj ja utre ili zadutre koga ke idam nakaj fakultet ke sliknam ako mozam.inace vladimir taa e lokacijata,toj objekt e odma na samata avtobuska.do oblozuvalnicata timeout..
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12043
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 19-Jan-2009 at 17:57
Веројатно има некоја претумбација предвидена со ДУП-от па затоа не можеме да замислиме како ќе се вклопи.
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 19-Jan-2009 at 17:57
Има рендер истакнат зад аутобуската станица ако мислиме на тоа
Еве ена слика од зад тој рендер, која е таква бидејќи не даваа да се снима !? Останува да причекаме и да видиме
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 21-Jan-2009 at 02:47
Рендерот прд градилиштето е точен. Локацијата е веднаш зад автобуската на Ким, ул. Наум Наумовски Борче.
Објектот ќе биде деловен со 2-3 апартмани на поткровјето. Всушност ќе бидат 2 дилатирани објекти, а прво се гради десниот (поголемиот) објект.
Веќе се стигнати до втора плоча.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 21-Jan-2009 at 10:17
Фала за информациите медо! 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 08-Mar-2009 at 20:59
Ете нешто видливо од ова градилиште


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 03-Jun-2009 at 20:52


Објектот порасна но и дрвата се разеленија. Ќе мора да почекаме уште малку за подобар увид во изградбата на овој објект
Edited by pbanks - 03-Jun-2009 at 20:52
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 24-Jun-2009 at 10:44
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 24-Jun-2009 at 10:52


Одличен напредок за само неколку недели Thumbs%20Up
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9062
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 30-Jul-2009 at 15:37
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.