build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбено деловен објект Маџир Маало (ЗСФ КОМ)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено деловен објект Маџир Маало (ЗСФ КОМ)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1863
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 28-Mar-2018 at 10:48
spored planot, tuka bi trebalo da se formira uste edno mini plostadche, toa e bas ona sto mu treba na ovoj del od gradot
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3742
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 16-Apr-2018 at 18:39
Od instagram
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 841
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 17-Apr-2018 at 11:50
Неколку денешни-нешто само не ми е јасно на нивната веб-страна се вели висина на венец од 29м а катноста е П+7+Пк,а во Стар Аеродром П+9К+Пк=29м??Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1805
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 17-Apr-2018 at 21:29
Нема ништо нејасно околу тоа, се работи за различни спратни висини ,различна почетна кота затоа и се јавува разлика.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1541
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 19-Apr-2018 at 17:24
Конкуренција на Флет Ајрон
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.