build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1869
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 29-Jun-2018 at 12:40
tu kako ne e uste edno 10 kata, ubava vizura ke dade od zeleznickata stanica. inaku, jas pre bi povisoki zgradi da se gradat so poveke prostor so plostadi i zelenilo izmegu otkolku niski i napikani site edna do druga.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2019
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 30-Jun-2018 at 11:52
Previous
 
Ааа не, за висококатници и за облакодери се потребни капитал, вистински архитекти и вистински градежни материјали, а тоа не е приоритет на урбаната мафија, туку перење на нелегално стекнатиот капитал и негово размножување.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7068
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 01-Jul-2018 at 17:56
плус, урбанизмот не се сосстои во креирање на визури... не се гради само за да изгледа убаво, туку најпрво е да е функционално, и не само да не штети на околината, туку и да е во контекста на некаков план и развој... а далеку од тоа се набрзина скоцканите станбени кокошарници со транзиционен карактер
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 10-Jul-2018 at 12:02
Од нивниот фб профил

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1050
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 01-Aug-2018 at 16:21
Уште неколку рендери


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.