build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 18-Dec-2018 at 13:45
Еве две денешни дел од фасадата е финиширан потсетува на Скопје Сити ГарденBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 25-Dec-2018 at 19:15
Останат е уште предниот дел за фасадирање другите страни се завршени и скелињата се отстранети.Материјалите се слични,скоро исти со оние употребени за фасадата кај Скопје Сити Гарден.Еве неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 17-Jan-2019 at 15:08
Еве една денешна,останат е уште предниов дел од фасадата да го довршат но временските услови ги успорија активностите.Оваа е од фб но овој дел е од поодамна завршен

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 19-Feb-2019 at 13:45
Еве неколку денешни,ми се чини дека темпото на градба е смалено барем однадвор не забележав работење на фасадата можеби се работи во внатрешноста.Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 28-Feb-2019 at 17:32
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 17-Mar-2019 at 11:56
Неколку денешни,фасадата е речиси завршена

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.