build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ЗСФ КОМ - Маџир Маало
    Posted: 21-Jul-2017 at 12:29
Во Маџир Маало.Сеуште немаат поставено табла за изгледот на објектот.Има простор за поголема зграда од оние кои досега се изградени.

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 21-Jul-2017 at 17:40
Оваа е најбитна до сега. Или ќе дозафркнат работа или ќе направат пресврт во задњи момент. На главен булевар веднаш до железничката, подобро да е нешто квалитетно и пријатно за око.

Edited by alexsend - 22-Jul-2017 at 15:36
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Jul-2017 at 17:57
Се надевам на нешто асално и помодерно од оние претходните чуда.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Nov-2017 at 17:38
Во Маџир Маало направиле огромен ископ,сеуште не е поставена табла за тоа што ќе се гради.Еве една денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 12-Dec-2017 at 18:35
Ima li nekoj info,sto se gradi na ogradeniot prostor vo Madzir Maalo blizu Nova zeleznicka?? Na lokacijata veke e napraven ogromen krater a denovive veke donesena e i armatura. No seuste nemaat postaveno render.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1637
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 12-Dec-2017 at 21:43
Originally posted by stef4o

Ima li nekoj info,sto se gradi na ogradeniot prostor vo Madzir Maalo blizu Nova zeleznicka?? Na lokacijata veke e napraven ogromen krater a denovive veke donesena e i armatura. No seuste nemaat postaveno render.


Станбен објект за колективно домување...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Dec-2017 at 19:33
Еве една фотка превземена од фб од денешното бетонирање на темелната плоча на објектот во Маџир Маало кое траеше скоро 10 часа.Незнам само колку е предвидено да се оди во висина?Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Dec-2017 at 20:03
До железничката станица? А каква форма има?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Dec-2017 at 20:12
Da lokacijata e do zeleznickata. Parcelata bese ogradena vo vid na triagolnik nesto slicno na flatiron no neznam za kakov objekt ke stanuva zbor. Sigurno e nesto stanbeno no neznam kolkava e predvidenata visina. Ke pominam denovive da vidam slucajno da ne postavile renderi.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 16-Dec-2017 at 20:21
Нешто високо би било тамам💪🏼
Фала ти
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 16-Dec-2017 at 20:34
Pa bi bilo dobro da e visoko za kolku tolku da gi zatskrie onie grdosiite sto gi iznacukaa pozadi. Samo da ne izleze neso visoko a grdo.
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 25-Dec-2017 at 19:21
за кога се планира да биде готова зградата која се гради во Маџир Маало карши железничка?
www.MacedonianFootball.com
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 26-Dec-2017 at 10:32
Потер, во Маџир Маало се градат барем пет-шест згради во моментов. Треба да објасниш за која станува збор. Вообичаено, на самото градилиште има табла со информации за инвеститор, градежна дозвола, фотографија од идниот објект и рок до кога би бил завршен објектот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 02-Jan-2018 at 17:53
Еве една фотка превземена од фб од денешното бетонирање на темелната плоча на објектот во Маџир Маало кое траеше скоро 10 часа.Незнам само колку е предвидено да се оди во висина?
За жал нема поставено рендери туку само информативна табла.Со тек на време ќе видиме што ќе биде и со колкава катност.Edited by stef4o - 02-Jan-2018 at 17:54
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-Jan-2018 at 08:03
Овој е истиот инвеститор на Skopje City Garden. Според чудовиштето таму и дупката овде, можно е нешто слично.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 04-Jan-2018 at 13:53
daj boze da e ubava kako city garden, iako mozebi urbanisticki ne e najsrekjno reshena, dizajnot e interesen). inaku ovaa ke bide 8 kata kolku sto znam, a bash bi i stoelo edna povisoka tuka do zeleznickata

Edited by xnx - 04-Jan-2018 at 14:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5056
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 04-Jan-2018 at 15:23
Steta nemame renderi,no se nadevam deka ke bide nesto interesno,mozebi stranite na zsf kom ili pak na GMS proekt ke istaknat nekoja informacija poveke okolu ovaa zgrada,sepak e na udarna lokacija.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Jan-2018 at 15:50
ja imam videno vo edna prilika, formata e slicna na taa od adora vo kisela voda no fasadata e pomoderna i mnogu interesna
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 04-Jan-2018 at 21:10
Штета нема рендер??? Парцелата требаше целосно да се изгради не саѓо еден дел.
Back to Top
Harry Potter View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 07-Jan-2012
Location: Skopje, Macedon
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote Harry Potter Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 27-Jan-2018 at 19:10
Originally posted by BOJAN

Потер, во Маџир Маало се градат барем пет-шест згради во моментов. Треба да објасниш за која станува збор. Вообичаено, на самото градилиште има табла со информации за инвеститор, градежна дозвола, фотографија од идниот објект и рок до кога би бил завршен објектот.


е оваа:


www.MacedonianFootball.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.